,

uBeam: ładowanie ultradźwiękiem staje się faktem

Popularne produkty:

Komentarze: 7

UWAGA: Komentarze nie na temat, personalne, obraźliwe będą kasowane.
Nie karmić trolli - do frustracji i zagłodzenia trolla doprowadzisz nie reagując na jego komentarze.
 1. ja, :

  Tak samo jak z ładowaniem indukcyjnym niby zdrowe ale wolałbym nie mieć tego przy łóżku.

 2. jotek44, :

  Co za różnica, co podłączam do gniazdka ? Czy mata, czy ładowarka bezprzewodowa (nazwa myląca), power bank, czy inny wynalazek sam nie wytwarza energii, więc też go trzeba wcześniej “nakarmić” ! Równie dobrze mogę zamiast tych cudów podłączyć do sieci sam telefon ! Pośredniczące urządzenia też trzeba ładować kablem, więc zamienił stryjek siekierkę na kijek ! Kable i tak się plączą !

  • jok, :

   Ale gdyby było tylko jedno centralne urządzenie w całym domu, które wysyłałoby energię (a la router wifi, tylko dla energii elektrycznej) do wszystkich urządzeń ( a przynajmniej tych, których kable się plączą – komputery, telewizory, radia, smartfony, lampki etc. bez lodówki, kuchenki – bo ile kable od tych urządzeń widzisz). To byłoby idealnie:)

 3. krzysztofsf, :

  Czy sprawdzano reakcje zwierzat, zwlaszcza psow, na ten ultradzwiekowy wynalazek?

  “pies wyje, pewno sasiad znowu cos laduje”.

 4. LB197, :

  Zapewne kazdego rodzaju fale na dluzszy czas czlowiekowi podane zrobia mu krzywde, wiec pewnie nie ma tak dobrze.

 5. MMS, :

  a nietoperze tez wysyłają ultradźwięki – pewnie trzeba ustawić taka częstotliwość aby nie szkodzilo…

 6. Kopcio, :

  Idea fajna, pomijając odzwyczajenie od standardowego ładowania. Ale biorąc pod uwagę parametry pierwszej lepszej ładowarki indukcyjnej qi : wejście 5v 1,5 A wyjście 5 V i 1 A, czyli strata 33% energii na tak małym dystansie. Chcąc ładować 2 telefony plus aparat i cos jeszcze potrzebujemy z 20W energii, biorąc pod uwagę że spadek energii jest w bardzo zależny od odległości, zasilacz musiał by mieć z 200W aby sprawnie zasilić urządzenia z odległości metra, a do tego jeszcze dochodzą straty przy przetwarzaniu energii i propagacji. Wiec mamy bardzo nieefektywne urządzenie, pełno marne danej energii idącej w etera co najgorsze w nasze ciało.


REKLAMA