,

Jeszcze w tym roku MacBooki zyskają przewagę nad wszystkimi pecetami

fot. Intel


Popularne produkty:

Jedna odpowiedź do “Jeszcze w tym roku MacBooki zyskają przewagę nad wszystkimi pecetami”

 1. Tirinti pisze:

  Autor strasznie namieszał.
  NVMe to protokół stosowany w dyskach PICExpress I M2. Te pierwsze są jak narazie tylko w stacjonarnych PCtach i raczej tak zostanie, te drugie są w PCtach i w notebookach od 5 generacji Core I.
  Maksymalny transfer obecnej generacji M2 to 4GB/s a obecne najszybsze SSD M2 mają odczyt 2GB/s tak więc zastosowanie XPoint na M2 poprawi wydajność nie więcej niż 2 razy w porównaniu z obecnie najszybszymi dyskami. Wiele notebooków Core I 6 generacji ma gniazdo M2 dokładnie takie samo jak MacBooki i jak tylko pojawię się dyski XPoint M2 na rynku to będzie można taki kupić i zamontować.
  Natomiast aby skorzystać z pełni możliwości XPoint, trzeba będzie kupić sprzęt oparty na procesorze Kaby Lake (prawdopodobnie Intel nazwie je 7 generacją, mimo że będzie to odświeżona 6) i co najważniejsze z nowym chipsetem serii 200. Ten nowy chipset umożliwi podłączenie pamięci XPoint do gniazda DIMM i transfer na poziomi kilkunastu GB/s czyli i tak tylko 10 razy szybciej niż obecne SSD. Twierdzenie o 1000 krotnej szybkości jest wyssane z palca bo tyle nie będą miały pamięci HBM2 w nadchodzących topowych kartach graficznych.

  No ale marketingowcy Intela i Apple robią propagandę a lud głupi to kupi.

Dodaj komentarz


reklama