Niedawno poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej tabletu firmy Samsung, już dzisiaj urządzenie można natomiast ujrzeć na materiale filmowym. Samo wideo jest krótkie i kiepskiej jakości, ale pokazuje mniej więcej z czym użytkownicy będą mieli do czynienia.
- Multimedia w pigułce, czyli wszystko o tabletach
- 5 popularnych tabletów - porównanie
- IFA 2011 - maniaKalne podsumowanie targów
- Samsung Galaxy Tab - recenzja MobiManiaKa
- Samsung Galaxy Tab oficjalnie w sieci Vobis!
- ManiaKalne podsumowanie 2010 roku
Sprzęt ujawniony na filmiku to model nazwany Galaxy Tab P1000. Tablet posiada 7-calowy ekran typu Super AMOLED. Na jego pokładzie znajdziemy system operacyjny Google Android OS w wersji 2.2 z interfejsem użytkownika Samsung TouchWiz.
Gadżet będzie napędzany przez procesor ARM Cortex A8 o taktowaniu 1.2, a zestawie znajdziemy również 16 GB wewnętrznej pamięci. Nie jest jasne kiedy tablet trafi do sprzedaży.
Pierwsze doniesienia sugerowały, że premiera Galaxy Tab będzie miała miejsce w okolicach września. Na łamach serwisu Electronista można jednak przeczytać, że sprzęt na półkach sklepowych pojawi się wcześniej (nawet na przełomie lipca i sierpnia). Potencjalna cena tabletu pozostaje jednak nieznana. Samsung Galaxy Tab można znaleźć tanio w porównywarce Ceneo już od ceny 1.448 zł (11 sklepów). Wyszukaj w serwisie Allegro.
źródła: electronista, Slashgear














