REKLAMA TP
, Intel Laptopy 11,6 cali Laptopy 12-13,3 cali

Ultrabooki z włókna szklanego?

Popularne produkty:

3 odpowiedzi na “Ultrabooki z włókna szklanego?”

  1. ZZZ pisze:

    Moim zdaniem włókno szklane wogule się nie nadaje na konstrukcje typu laptop
    – jedną z głównych cech włókna szklanego jest po pierwsze lekkość a po drugie giętkość, czyli moźliwość odkształcania bez zniszczenia – więc jak takie tworzywo zastosować w cieniutkich laptopie (ok 2cm), trzeba by było dodatkowo stosować bardzo sztywny szkielet metalowy.
    Włókna szklane stosowane są zazwyczaj w dużych skomplikowanie ukształowanych np ścianach czołowych przednich i tylnych autobusów, tramwajów, przyczep kempngowych i tego typu konstrukcji – i zastępują poprostu blachy. Zrobienie jakiegoś wymyślnego kształtu z blachy by było bardzo drogie w wykonaniu (bardzo drogie matryce a w przypadku małoseryjnej produkcji się to nie opłaca) – dodatkowo nie koroduje i jak pisałem jest znacznie odporniejsze na zniszczenia typu np stłuczki.
    Dzięki włóknom szklanym nowoczesne pojazdy małoseryjne mają mase stylistycznych – designerskich smaczków, mogą się wyróżniać przed konkurencją i wyglądać poprostu nowocześnie 🙂

  2. gratrzu pisze:

    Tajwańska firma Mitac Precison zapewnia, że włókno szklane jest równie wytrzymałe co aluminium, a zarazem jest od niego około o 10$ tańsze. W praktyce oznacza to niższą o 50-100$ cenę bazową Ultrabooków wykonanych z włókna szklanego.
    a co to za rodzaj przelicznika…? $10 za 10g czy co? i jak to sie ma do $50-100 mniej.. logica?

    • marcin pisze:

      Pojedynczy segment włókna szklanego jest około 5-10$ tańszy od stopu aluminiowo-magnezowego. Do kompletnego wykonania obudowy Ultrabooka niezbędnych jest co najmniej 5-7 pełnych paneli. Końcowy odbiorca na półce sklepowej powinien zobaczyć laptopa o co najmniej 50$ tańszego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama