>

GTX 970 to za mało dla MSI. Nowa wersja karty: Gaming 4G Golden Edition

Kto nie zna nowych kart graficznych NVIDII? Zapakowano je chyba do każdego możliwego urządzenia mobilnego tej jesieni, a akcje promocyjne pojawiają się jedna za drugą. Nowe modele GeForce GTX 970 i GTX 980 opanowały rynek. Teraz tylko czekać na pojawienie się ich wariacji… Na przykład od MSI.

Bohaterem tego wpisu jest młodszy brat z rodziny, GTX 970. Karta nie jest co prawda tak potężna, jak wyższy model GTX980, ale za to zdecydowanie bardziej przystępna cenowo.

Na początek standardowe, fabryczne parametry karty GTX 970, tak, jak zaplanowała to NVIDIA. Taktowanie zegara 1050MHz w standardowym trybie i 1178MHz w trybie boost. 4GB DDR5 VRAM, szyna pamięci 256 bit.

Firma MSI uznała jednak, że można pójść o krok dalej. Dzięki temu karta GTX 970 Gaming 4G Golden Edition trafia do użytkowników w wersji fabrycznie podkręconej. W podstawowym taktowaniu niemalże równa się z domyślną propozycją NVIDII – 1165MHz, a po wejściu w tryb boost dociera aż do 1317MHz.

Pozostałe parametry pozostają niezmienne. Co jeszcze w takim razie zostało zmienione przez MSI? Może zmienione to nie najlepsze określenie – dodane. MSI Twin Frozr V to chłodzenie zbudowane z heatpipe’ów. Całość wykonana jest z miedzi, co bardzo dobrze świadczy o przewodnictwie ciepła.

Pozostałą temperaturą zajmie się Airflow Control Technology, czyli zespół dwóch wentylatorów o średnicy 100 mm każdy, sprawiających, że karta powinna pozostać chłodna i wydajna. Całość może być kontrolowana zarówno automatycznie, jak i manualnie.

Dodatkowo aplikacja MSI Gaming App, która pozwoli na natychmiastowe przełączanie między predefiniowanymi trybami: OC, Gaming i Silent. W zakładce EyeRast można znaleźć jeszcze kilka opcji dotyczących profili monitora i wyświetlanych kolorów, tak, aby dopasować tryb pracy do swoich potrzeb.

Cena dla MSI GeForce GTX970 nie została oficjalnie zapowiedziana. Co jest pewne – będzie ona wyższa, niż w przypadku oryginalnego układu od NVIDII, który aktualnie wyceniany jest na około 329 dolarów lub euro, w zależności od regionu. Dostępność można uznać za natychmiastową, przynajmniej w USA i ważniejszych krajach Unii Europejskiej.

źródło: softpedia

marcinch