>

„SketchBook” – koncepcyjny tablet MSI

Firma MSI na pokazie w Amsterdamie zaprezentowała swoje najnowsze, koncepcyjne dzieło. Urządzenie, które firma ujawniła jeszcze przed rozpoczęciem międzynarodowych targów Computex Taipei z jednej strony jest zarówno netbookiem jak i tabletem. Lecz komputer ten różni się nieco od klasycznych tabletów PC takich jak Lenovo IdeaPad S10-3t, Acera Aspire 1825PTz czy Asusa Eee PC T101MT. W tych urządzeniach obracał się ekran. Zaprezentowany przez firmę MSI komputer posiadał obracaną o 180 stopni… klawiaturę.

To nietypowe urządzenie nosi dźwięczną nazwę „SketchBook”. Komputer ten doskonale łączy w sobie cechy niewielkiego netbooka oraz graficznego tabletu. Urządzenie zaprezentowane przez MSI może być użyteczne dla artystów, studentów jak i grafików komputerowych. Właściwie to każdy użytkownik znalazłby idealne zastosowanie dla tego koncepcyjnego komputera.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy „SketchBook” posiada obrotową o 180 stopni klawiaturę. Z jednej strony mamy więc pełnowymiarową klawiaturę, taką jak w każdym netbooku, z drugiej zaś sporych rozmiarów tablet graficzny z dwoma przyciskami po obu stronach płytki dotykowej. Komputer ten nie posiada standardowego prostokątnego touchpada, jak to ma miejsce w niemalże każdym netbooku. Sądzimy, że okrągły panel znajdujący się w tej „nieobrotowej” części urządzenia spełnia funkcję gładzika, choć niewykluczone, że producent zdecydował się na zupełnie inne zastosowanie dla tego „czegoś”.

Pod względem wyglądu zewnętrznego, projekt ten utrzymany został w stylu „retro” grube ramki wokół ekranu, chicletowa klawiatura, błyszcząca obudowa i aluminiowe wykończenia. Mamy tylko pewne obawy, czy podczas korzystania z klawiatury, panel dotykowy nie porysuje się za bardzo oraz jak w praktyce sprawował się będzie obrotowy zawias podtrzymujący obie części razem. Na szczęście pokrywa obudowy wykonana została z aluminium i zdobi ją ciekawy wzór, który wygląda trochę jak karbonowa maska samochodowa.

Niestety nie znamy pełnej, szczegółowej specyfikacji tego urządzenia. Wie wiadomo również na jakim procesorze pracuje to urządzenie, ale miejmy nadzieje, że jest to coś mocniejszego niż jednordzeniowy Intel Atom N450 z zegarem 1,6 GHz. Dobrze byłoby zobaczyć ten nietypowy (jeszcze prototypowy) komputer MSI na żywo, i sprawdzić jak sprawuje się w rzeczywistości.

źródło: engadget

Mateusz

Komentarze