>

Intel też pracuje nad laptopem z zakrzywionym ekranem?

Nowy patent Intela wskazuje, że firma może pracować nad mobilnym urządzeniem z zakrzywionym ekranem. Rysunki przedstawiają jednak coś jeszcze.

Intel otrzymał nowy patent. Wskazuje on, że firma ma pomysł na laptopa lub urządzenie hybrydowe (2 w 1), które wyróżniałoby się przede wszystkim zakrzywionym ekranem. Co ciekawe, patent wpłynął do amerykańskiego urzędu zajmującego się tego typu dokumentami w listopadzie 2016 roku. Jego opis sugeruje, że mowa o elektronicznym urządzeniu z odczepianym, zakrzywionym wyświetlaczem. Warto nadmienić, że podobne rozwiązanie już teraz istnieje na rynku – Acer Predator 21 X zadebiutował podczas targów IFA 2016 i został skierowany specjalnie dla graczy.

Z dostępnych, niejednoznacznych rysunków wynika, że sam ekran mógłby prezentować się naprawdę świetnie. Natomiast nieco gorzej wygląda klawiatura, której przyciski byłyby ułożone pod lekkim kątem – zgodnie z tym, co dostrzegam na jednym obrazie. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie byłoby mało funkcjonalne, zwłaszcza po złożeniu, co przedstawia rysunek numer dziewięć. Wystarczy wyobrazić sobie próbę położenia takiego urządzenia na płaską powierzchnię. Z kolei na innym rysunku, klawiatura wydaje być prostokątna i wierna klasycznemu kształtowi.

fot. Intel, USP&TO
fot. Intel, USP&TO
fot. Intel, USP&TO
fot. Intel, USP&TO
fot. Intel, USP&TO



Omawiany patent wcale nie musi wskazywać urządzenia, które kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Opis nadmienia, że głównym motywem jest zakrzywiony ekran. Co ciekawe, telewizory z takim wyświetlaczem były tylko chwilową modą Czy z podobnymi, mniejszymi urządzeniami byłoby identycznie?

Wydaje mi się, że o ile sam ekran to ciekawa propozycja, zwłaszcza dla fanów gier (o czym świadczy wspomniana propozycja Acera), o tyle zaokrąglona dolna część z klawiaturą to pomysł, którego obecnie próżno szukać w jakimkolwiek rozwiązaniu. Być może intencją Intela było jedynie uprzedzenie konkurencji, która chciałaby zastosować tego typu rozwiązanie w przyszłych, hybrydowych urządzeniach.

Źródło: USP&TO

michalw