>
Kategorie: HykkerLaptopyNewsy

Czy podstawka chłodząca za 20 złotych to dobry sposób na schłodzenie laptopa?

Do sieci sklepów Biedronka trafi tania podstawka chłodzące Hykker Cooler Pad. Czy podkładka za 20 złotych to dobry sposób na chłodzenie laptopa?

Każdy, kto używa laptopa do nieco bardziej wymagających zadań, niż tylko przeglądanie zasobów internetu i pisania przyzna, że nagrzewanie się urządzenia bywa irytujące. By temu zapobiec warto wyposażyć się w podstawkę chłodzącą. Jeśli szukasz czegoś bardzo taniego, to warto zwrócić uwagę na model, który właśnie zawitał do sieci sklepów Biedronka.

Chłodzenie to istotny aspekt, który wpływa nie tylko na termiczny komfort pracy z urządzeniem. Zjawisko throttlingu w wyraźny sposób ogranicza wydajność przegrzewającego się procesora i układu graficznego. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku montażu wideo i obróbki zdjęć. Żeby temu zapobiec możemy zdać się na chłodzenie, które w laptopie zainstalował producent, lub wspomóc je za pomocą podstawki, którą podłączysz za pomocą portu USB.

Tani model Hykker Cooler Pad znajdziesz w popularnej Biedronce. To nie pierwszy produkt tego producenta, który na trafia na półki tego sklepu – wcześniej mogłeś znaleźć tam sprzęt dla gracza marki Hykker. Był niedrogi i tak też mogę nazwać podkładkę, która będzie kosztować 19.99 złotych. Co jest w stanie zaoferować za tak niską kwotę?

Całkiem sporo. Oferuje możliwość regulacji kąta nachylenia i wentylator, który może rozkręcić się do 1200 obrotów na minutę. Na plus wypada też kompatybilność – możesz postawić na niej laptopa o przekątnej ekranu do 15.6 cala, czyli większość najpopularniejszych modeli bez problemu się na niej zmieści. Jest wykonana z metalu, przez co powinna dobrze wypaść w kontekście kilkuletniej eksploatacji. Do sklepów trafi w czterech wariantach kolorystycznych.

Moim zdaniem to bardzo sensowny zakup za dwie dychy. Jeśli Twój laptop cierpi na problemy z przegrzewaniem, to warto zainwestować w Hykker Cooler Pad. To jeden z najtańszych modeli na rynku, a może przynieść sporo korzyści. Zwłaszcza, jeśli posiadasz ultrabooka, które znane są z niezbyt wydajnego chłodzenia – czasem nawet pasywnego.

Źródło: informacja prasowa

Konrad Bartnik