>

Everest Max – klawiatura, którą dopasujesz do siebie

Na Kickstarterze pojawił się projekt klawiatury, który w mniej niż 6 godzin zebrał założony cel środków potrzebnych do realizacji. Czym tak naprawdę wyróżnia się ten produkt, że stał się takim hitem?

Czy jest coś, co mogłoby spowodować, że klawiatura gamingowa będzie dla graczy jeszcze wygodniejsza? Czy produkty dostępne obecnie na rynku oferują wszystko, co powinny? Okazuje się, że nie do końca. Na ciekawy pomysł wpadł niemiecki producent Mountaint, który swój projekt przedstawia jako najbardziej innowacyjną i podatną na modyfikację klawiaturę.

Wysoki poziom personalizacji w Mountaint Everest Max

Everest Max to klawiatura modularna. Co to oznacza w praktyce? Niektóre elementy tego urządzenia można dowolnie podłączać, odłączać lub zmieniać ich pozycje. Są to nóżki o regulowanej wysokości, magnetyczne podpórki pod nadgarstki oraz specjalny panel funkcyjny. Dotyczy to też innymi bloku numerycznego, który możemy umieścić po lewej lub prawej stronie klawiatury.

Klawiatura posiada Media Dock, czyli panel pozwalający na wygodne zarządzanie multimediami, zmianę ustawień klawiatury, podglądanie informacji na temat systemu oraz dodatkowe funkcje, które można wykorzystywać w popularnych programach. Dodatkowo nad klawiszami numerycznymi producent zdecydował się umieścić cztery dodatkowe przyciski funkcyjne. Mają one za zadanie uruchamiać dowolnie wybrane przez użytkownika aplikacje. Klawiatura pozwala też na zmianę podświetlenia RGB, gdzie każdy z klawiszy posiada indywidualne podświetlenie.

Everest Max to klawiatura mechaniczna, w której można dowolnie wymieniać przełączniki. Użytkownicy będą mogli więc dowolnie wybierać przyciski z Cherry MX Switches. Urządzenie posiada też N-Key Rollover, który odpowiada za wyeliminowanie problemów z odczytywaniem większej liczby aktywnych klawiszy na raz. Całość ukryta jest w aluminiowej konstrukcji z kanalikami na poprowadzenie przewodów.  Klawiatura posiada też pamięć na 5 profili oraz przelotowy port USB 3.2 Gen 1.

Klawiatura będzie dostępna w cenie 249 euro, jednak jeszcze do 2 kwietnia będzie można wesprzeć autorów na Kickstarterze kwotą co najmniej 199 euro. W takim przypadku otrzymacie swój egzemplarz najprawdopodobniej w sierpniu 2020.

Źródło: Kickstarter

Monika Wojciechowska-Boruta