>
Kategorie: Newsy

Gaming nie zwalnia – sprzęt dla graczy sprzedaje się wyjątkowo dobrze!

Kryzys ekonomiczny i koronawirus? Dla segmentu sprzętu dla graczy komputerowych to żaden problem. Branża rośnie jak na drożdżach i najbliższe miesiące mogą przynieść rekordowe wzrosty zarówno sprzedaży, jak i zysków.

Epidemia koronawirusa sprawiła, że nagle mieliśmy do czynienia z ogromnymi wzrostami sprzedaży laptopów oraz akcesoriów koniecznych do prowadzenia pracy zdalnej – i choć w długoterminowym ujęciu ta sytuacja nie zbawi branży PC i nie spowoduje, że wróci ona na ścieżkę wzrostów, to zupełnie inne nastroje panują wśród producentów pecetowego sprzętu do gier.

2020 rok może być rekordowy dla branży pecetowego gamingu

Jak donosi firma analityczna Jon Peddie Research, zarówno najbliższe miesiące, jak i pierwsza połowa 2020 roku są dla branży gamingowego sprzętu komputerowego bardzo udane. Bezpośredni wpływ na dobre wyniki w ostatnich tygodniach ma oczywiście konieczność lockdownu co sprawiło, że wiele osób sięgnęło po gry wideo jako formę spędzania wolnego czasu.

Dzięki temu wartość całego rynku komputerowego sprzętu gamingowego ma w tym roku wzrosnąć aż o 3,6 mld dolarów, przekraczając jednocześnie pułap aż 40 mld „zielonych”. Co ważne, wzrosty są odnotowane w praktycznie każdym segmencie tego rynku, jeśli chodzi o zróżnicowanie cenowe – największą dynamikę wzrostu w porównaniu z rokiem 2019 mają odnotować urządzenia z najniższej półki cenowej (o 21,7%).

Stabilne wzrosty utrzymają się także w przypadku średniej i najwyższej półki cenowej – w tym ostatnim przypadku katalizatorem zmian jest zwiększająca się popularność monitorów gamingowych o rozdzielczości 1440p lub wyższej. Ich zakup w wielu przypadkach powoduje także konieczność aktualizacji pecetów, by pozwalały na rozgrywkę w lepszej jakości obrazu.

Producenci obserwują także zwiększone zainteresowanie różnego rodzaju akcesoriami do zestawów wyścigowych – klienci chętnie sięgają po kierownice, fotele rajdowe czy drążki i są w stanie wydać na te sprzęty kwoty na poziomie nawet 10-20 tysięcy złotych.

Wedle przewidywań analityków z Jon Peddie Research, dynamika wzrostu w 2021 roku będzie nieco mniejsza, ale nadal branża będzie zamalowywać tabelki w Excelu na kolor zielony. I to pokazuje, że gaming ma się naprawdę dobrze i niewiele wskazuje na to, by ta sytuacja mogła się zmienić.

źródło

Amadeusz Cyganek