>

Hyperbook Pulsar V15 i V17 to laptopy z GeForce RTX 3060/3070

Firma Hyperbook w ostatnim czasie jest bardzo aktywna na polu laptopów wykorzystujących nowe układy graficzne od Nvidii z rodziny GeForce RTX 30xx. Do sprzedaży już niebawem trafią dwa kolejne sprzęty tego typu – to nowe odsłony modeli Pulsar V15 oraz V17.

Polski producent laptopów – firma Hyperbook – robi naprawdę sporo, by zainteresować graczy swoją ofertą. W obliczu mocnych niedoborów notebooków bazujących na nowych układach od Nvidii, w ofercie tej firmy pojawiają się kolejne gamingowe propozycje.

W styczniu zapowiedziano pojawienie się modeli NH5 i NH7, które właśnie trafiają do sprzedaży – co więcej, zaledwie kilkadziesiąt godzin temu opublikowaliśmy test Hyperbook NH7 z GeForce RTX 3060, w którym Szymon bardzo pozytywnie wypowiada się o tym laptopie, wskazując go jako „solidnego kandydata do listy najciekawszych laptopów gamingowych w tym roku.”. Teraz pora na kolejne dwa modele, które zainteresują osoby szukające wydajnych notebooków do gier.

Nowe warianty laptopów Pulsar – nowe GeForce’y na pokładzie

Hyperbook wprowadza do oferty odświeżone konfiguracje modeli Pulsar V15 i Pulsar V17, które już wcześniej były jednymi z mocniejszych punktów gamingowej oferty tej marki. Pod względem specyfikacji technicznej są to praktycznie bliźniacze modele, tak naprawdę za wyjątkiem jednego elementu – ekranu.

Pulsar V15 oferowany jest z matrycą o przekątnej 15,6 cala, zaś V17 – 17,3 cala. Oba modele wyposażono w ekrany z matrycą IPS o rozdzielczości QHD (2560×1440) i częstotliwości odświeżania do 165 Hz, oraz 100-procentowym przestrzeni barwnej sRGB. Do tego musimy oczywiście dorzucić szerokie kąty widzenia, a także fakt, że wyświetlacze zostały pokryte matową powłoką odbijającą światło.

W kwestii procesorów Hyperbook postawił na dobrze znaną, ale bardzo wydajną jednostkę z 10. generacji Comet Lake. Procesor Intel Core i7-10875H ma 8 rdzeni i 16 wątków, a bazowy zegar 2,2 GHz jest w stanie wzrosnąć w wypadku pojedynczego rdzenia do 5,1 GHz a dla wszystkich rdzeni (w trybie Turbo Boost Max 3.0) do 4,9 GHz.

Wydajności w tych sprzętach raczej nie powinno zabraknąć zważywszy na to, że laptopy możemy skonfigurować do nawet 64 GB pamięci RAM typu DDR4 (w bazowych wersjach jest to 8 GB), a we wnętrzu umieścimy także nawet dwa dyski SSD o łącznej pojemności 4 TB (w podstawowej konfiguracji mamy nośnik Western Digital o pojemności 500 GB).

Gwoździem programu są oczywiście układy graficzne – to GeForce RTX 3060 i 3070 posiadające odpowiednio 6 i 8 GB pamięci graficznej. Karty te oczywiście wspierają takie techniki dla graczy jak ray tracing czy NVIDIA DLSS.  TGP w wypadku obu kart w prezentowanych laptopach wynosi 115 W, więc mamy do czynienia z jednymi z najmocniejszych wariantów tych GPU spośród dostępnych na rynku.

Za łączność odpowiadają moduły Wi-Fi szóstej generacji oraz Bluetooth w wersji 5.1, natomiast w zestawie portów znajdziemy USB 3.1 Typu C, 3x USB 3.1 Gen 1, złącze Ethernetowe RJ-45, HDMI, Display Port 1.2 przez USB-C, złącze słuchawkowe i złącze mikrofonowe. Gamingowym akcentem obu komputerów jest podświetlana w 16,7 mln kolorów klawiatura, a bateria o pojemności 62 Wh ma wystarczyć na ok. 7 godzin pracy bez konieczności sięgania po ładowarkę. To całkiem przyzwoity wynik.

Hyperbook Pulsar V15/V17 – specyfikacja:

  • Ekran: 15,6/17,3″ QHD;
  • Procesor: Intel Core i7-10875H;
  • Pamięć RAM: 8 – 64 GB DDR4;
  • Karta graficzna: GeForce RTX 3060/3070;
  • Dysk: 5 GB – 4 TB SSD;
  • Porty: USB 3.1 Typu C, 3x USB 3.1 Gen 1, złącze Ethernetowe RJ-45, HDMI, Display Port 1.2 przez USB-C, złącze słuchawkowe i złącze mikrofonowe;
  • Bateria: 62 Wh.

Aktualnie oba modele można zamawiać w przedsprzedaży, a realizacja zamówień nastąpi od 8 marca. Cena podstawowego wariantu modelu Pulsar V15 to 6999 złotych, natomiast za bazową wersję Pulsar V17 trzeba zapłacić 7299 złotych.

źródło: Hyperbook

Amadeusz Cyganek

Komentarze

  • Dlaczego nie ma RTX3080 na pokładzie? O co chodzi z tym TGP? Pytałem już gdzieś - ponoć im wyższe TGP tym więcej energii karta pobiera, ale ma większą moc do wykorzystania, ale często też spotykam się z tym, że niby w przypadku niższego TGP karta jest w jakiś cudowny sposób lepsza. Mogę prosić o jakieś wyjaśnienie?

    Zastanawiam się nad zakupem nowego laptopa z nowym RTX3080 i jestem kompletnie skołowany. Jak odróżnić dobre RTX-y od tych słabszych? Na co zwrócić uwagę?