>
Kategorie: AppleLaptopyNewsy

Twój nowy MacBook się przegrzewa? Oto rozwiązanie!

Ostatnio pisaliśmy o tym, jak MacBook Air 2022 z M2 wygląda wewnątrz. Tym razem pojawił się ciekawy materiał dotyczący poprawy chłodzenia bardzo niskim kosztem.

MacBook Air 2022, jak zapewne niektórzy z Was wiedzą, jest chłodzony w pełni pasywnie – oznacza to, że system chłodzenia nie zawiera w sobie żadnego wentylatora. Czy to dobrze? I tak i nie, ale zawsze można coś poprawić.

Modyfikacja chłodzenia MacBook Air 2022 za 15 $?

Pewien YouTuber, nieusatysfakcjonowany osiągami, na które pozwala zastosowane chłodzenie w najnowszym laptopie Apple, postanowił je zmodyfikować w sposób, który z pewnością chwyci za serca polską społeczność, ponieważ jest tani i prosty.

fot. Max Tech

Na czym polega owa modyfikacja? Zakłada ona nałożenie termopadów na obszarze radiatora pokrywającego płytę główną, jednak nie między nią a płytą, a między pokrywą laptopa, a omawianym metalowym elementem.

Czy daje to wymierne korzyści?

To oczywiste pytanie. W końcu modyfikujemy coś, by to ulepszyć. Pozwólcie zatem, że odpowiem na nie poniższym zrzutem ekranu, obrazującym czas eksportu 50 zdjęć o rozdzielczości 42 MP każde z Lightroom Classic pomiędzy MacBookiem Pro, a omawianym modelem z modyfikacją chłodzenia, jak i bez niej.

fot. Max Tech

Ponad 30 % wzrost wydajności. Za 15 $ i chwilę spędzoną na aplikacji termopadów. Praktycznie ten sam, a nawet ciut lepszy poziom od wersji z chłodzeniem aktywnym, czyli posiadającym wentylator. Przykład takiego laptopa znajdziesz tutaj. Co tu dużo mówić – kosmos.

Dorzucę do tego stress test w Cinebenchu, polegający na wielu przebiegach i pokazujący, jak spada wydajność wraz z kolejnymi testami.

fot. Max Tech

Po prawej wynik po modyfikacji, po lewej stock. Jak widać, niby mała zmiana, a spore korzyści.

Jak to zrobić?

Jeżeli zaciekawił Cię ten temat i przypadkiem masz omawianego MacBooka Air, może kotłować się myśl, czy by nie spróbować. Cały materiał znajdziesz poniżej.

Źródło, Via

Paweł Łaz

Komentarze

  • Rozwiązanie fajne,ale mój MacBook z 2007 roku wciąż chodzi.Max Tech starał się,rozumiem sam bo kolega mówił,że grzeje się jak piekarnik (!) Apple,Surface Laptop Microsoftu jest lepszy, ma ekran dotykowy i się nie przegrzrzewa.

  • Laptopy Apple pasywne z procesorem M1 miały premierę w 2020 roku i od tego roku ten sposób jest znany. W nowych nic się nie zmieniło. Także ten artykuł to kopia nr. 9999 w Polskim internecie, spóźniony o 2 lata i niepotrzebny zapychacz.