Choć stosunkowo niedawno byliśmy świadkami premiery PlayStation 5 Pro, to w sieci pojawiają się już pierwsze informacje dotyczące kolejnej generacji tego sprzętu. Najnowsze wieści ucieszą wszystkich, którzy uwielbiają fizyczne nośniki z grami.
Wiele osób obawia się o przyszłość fizycznych nośników – tyczy się to zwłaszcza graczy i są to obawy ze wszech miar uzasadnione. Przewaga cyfrowej dystrybucji jest coraz bardziej wyraźna, a kolejne ruchy producentów konsol zdają się tylko potwierdzać, w jakim kierunku zmierza cała branża.
PlayStation 6 bez napędu? Jest zdecydowany głos
Widać to chociażby na przykładzie konsol PlayStation – o ile PS5 pojawiło się w dwóch wersjach – z fizycznym napędem i bez, tak wersja PlayStation 5 Pro zadebiutowała z możliwością opcjonalnego dokupienia napędu. Obawy o wyeliminowanie tego dodatku z kolejnej generacji konsoli Sony nie są więc pozbawione sensu.

Sony PlayStation 5 / fot. producenta
Wygląda jednak na to, że w kolejnej generacji PlayStation do tej rewolucji nie dojdzie. A przynajmniej tak twierdzi były prezes Sony Interactive Entertainment, Shawn Layden. W jego opinii na razie nic nie wskazuje na to, by japoński koncern zrezygnował z obsługi fizycznych nośników wraz z PlayStation 6.
Według niego, taki ruch mógłby znacząco zmniejszyć popularność konsoli w krajach, gdzie jest problem z szybkim dostępem do internetu – tyczy się to przede wszystkim krajów rozwijających się, gdzie w kolejnych latach baza potencjalnych użytkowników PlayStation 6 może szybko rosnąć.

Fot. blog.playstation.com
Kiedy premiera PlayStation 6?
Nadal jednak nie wiadomo, kiedy moglibyśmy spodziewać się premiery PS6. Według najnowszych przewidywań rynkowych analityków, dobrym momentem na debiut tego sprzętu mógłby być rok 2027. Brzmi to dość wiarygodnie biorąc pod uwagę fakt, że PlayStation 5 pojawiło się siedem lat po debiucie PS4.
Wiele wskazuje także na to, że Sony pozostanie wierne AMD w kontekście kluczowych podzespołów. W tym kontekście możemy spodziewać się procesorów Ryzen z pamięcią 3D V-Cache, a także układu graficznego bazującego na nowej, zunifikowanej architekturze UDNA. Na techniczne szczegóły zapewne przyjdzie jeszcze czas.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Dodaj komentarz