Elektryczny SUV Lexusa w nowej, najbardziej sportowej odmianie trafił już do salonów. Model RZ 550e F SPORT oferuje 408 KM mocy i wprowadza rozwiązania, które mają zmienić sposób prowadzenia auta! Samochód można sprawdzić podczas jazd testowych.
W salonach Lexusa pojawiła się nowa, najbardziej sportowa odmiana elektrycznego SUV-a RZ. Wraz z jej wprowadzeniem klienci mogą przetestować model RZ 550e F SPORT podczas jazd próbnych. Producent nie pozostawia wątpliwości, że to najmocniejsza wersja w gamie, w której zadebiutowały bezkonkurencyjne rozwiązania.
Mocarny elektryczny SUV Lexusa w salonach
Flagowy wariant oferuje 408 KM i korzysta z najnowszej odsłony napędu na wszystkie koła DIRECT4. Taki zestaw pozwala przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 4,4 sekundy, rozwijając maksymalną prędkość do 180 km/h. Energia pochodzi z baterii litowo-jonowej o pojemności 77 kWh, która zapewnia do 463 km zasięgu w cyklu mieszanym WLTP.
Jedną z największych nowości jest układ kierowniczy steer-by-wire połączony z wolantem zamiast klasycznej kierownicy. System działa bez mechanicznego połączenia z kołami. Dzięki temu manewrowanie przy niskich prędkościach jest łatwiejsze, a na szybszych odcinkach auto prowadzi się stabilniej.
W praktyce kierowca potrzebuje jedynie około 200 stopni obrotu wolantu, by przejść od pozycji neutralnej do maksymalnego skrętu. Ogranicza to konieczność przekładania rąk, co zwiększa komfort prowadzenia. Zmiana konstrukcji kierownicy wpłynęła także na ergonomię kokpitu – jest więcej miejsca na kolana i łatwiej wsiąść do auta. Widoczność drogi i ekranów również uległa poprawie.
Nowy Lexus to mocarz, jakich mało
Sportowy charakter modelu podkreśla także technologia Interactive Manual Drive. Pozwala ona symulować manualną zmianę biegów w samochodzie elektrycznym za pomocą manetek przy kierownicy. Wrażenia wzmacniają realistyczne dźwięki, wirtualny obrotomierz oraz reakcja auta na operowanie gazem, szczególnie w trybie Sport.
RZ 550e F SPORT otrzymał również zmodyfikowane zawieszenie i wzmocnioną konstrukcję nadwozia. System VDIM koordynuje działanie układów takich jak ABS, kontrola trakcji czy stabilizacja toru jazdy, pomagając w pełni wykorzystać potencjał podwozia.
Nowa wersja kosztuje od 299 300 zł. Wolant z systemem steer-by-wire można zamówić także w modelu RZ 500e Omotenashi w pakiecie za 10 000 zł.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.










Dodaj komentarz