, Netbooki Samsung

Doom 3 vs Samsung N510 z Ionem


Popularne produkty:

13 odpowiedzi na “Doom 3 vs Samsung N510 z Ionem”

 1. Dell Inspiron 11z przetestowany. Porażka? | MobiManiak.pl pisze:

  […] przy okazji filmiku pokazującego możliwości Iona LE na Samsungu N510, rozpoczęła się dyskusja na temat Della Inspiron 11z. Zastanawialiśmy się, […]

 2. kbm pisze:

  O, no to fajnie bo ten celeronek nawet SpeedStepa nie ma (wygrzebalem gdzies w dokumentacji intela).

 3. Mateusz pisze:

  @kbm napisał:
  „Ps. o co chodzi z tym dellem 11z ? Na oficjalnej stronie cena wzrosła i dodano jakąś wzmiankę o innym (?) cpu, ale nie ma konkretnych informacji:
  www.dell.com/us/en…#038;cs=19

  Prawdopodobnie szykuje się nam wydanie z Core 2 Solo. Zapewne tym lepszym prockiem będzie SU3500 1,4GHz. Ale obok tego wersja z Celeronem 723 także będzie sprzedawana i jej cena nie powinna wzrosnąć.

 4. jan.blin pisze:

  Wciąż brakuje oficjalnych informacji i w sumie nie wiadomo na czym udało się uciąć te 50 dolarów… Przeszperałem teraz wszystko co się dało i podejrzanie to wszystko wygląda. Nie ukrywam, że mam nadzieję, iż nie masz racji 🙂 Wrzucam link z Doomem 3 na Aspire Revo, nie jest to może dobry kandydat do porównania, ale ma zwykłego Iona. Widać różnicę… (doom pod koniec)

 5. kbm pisze:

  A np karty intelowskie jak x3100 czy x4500 obsługują DirectX10, ale zwyczajnie nie maja (jeszcze?) sterowników które obsługują OpenCL, a sterowniki ATI puki co zwalają obliczenia na CPU. Dlatego kocham nVidię, bo pomijajac hardware to maja najlepsze zaplecze od strony software. Oczywiscie dla graczy takie ‚bajery’ na razie nie sa potrzebne, wazniesza jest wydajnosc, choc przeciez liczenie fizyki na GPU mozna zrealizowac dopiero na tych zunifikowanych jednostkach.
  No.
  😉

 6. kbm pisze:

  jan.blin: Ten samsung ma mieć ION’a LE z obslugą DirectX 9. To jest tak, że karty obsługujące DirectX10 muszą posiadać (aby być kompatybilne z tym standardem) coś takiego jak zunifikowane jednostki cieniujące, które można wykorzystywać do operacji na „nie-graficznych danych” (nie wiedziałem jak to nazwać 😉 ) czyli własnie to na czym jest liczone CUDA i OpenCL odciążając procesor. Karty obsługujące DirectX9 mają zwykłe jednostki cieniujące które można wykorzystywać tylko do liczenia grafiki. Stąd wnioskuję, że ten ION LE ma nVidie z serii 5, 6 lub 7 bo one wszystkie obsługują DirectX9, natomiast dx10 dopiero seria 8, 9 i ta „nowa” :).
  Polecam lekturę hasła „GPGPU” na wikipedii, daje przynajmniej przybliżony obraz całego tego bajzlu ;).
  Proszę mnie poprawić jeżeli się gdzieś pomyliłem.
  Pozdrawiam

 7. kbm pisze:

  Ps. o co chodzi z tym dellem 11z ? Na oficjalnej stronie cena wzrosła i dodano jakąś wzmiankę o innym (?) cpu, ale nie ma konkretnych informacji:
  www.dell.com/us/en…#038;cs=19

 8. jan.blin pisze:

  CUDA obsługuje OpenCL. Platforma Ion bazuje na GF9400 a nie serii 7 🙂

 9. kbm pisze:

  ale z tym geforcem serii 7, możemy zapomnieć o takich technologiach jak CUDA czy OpenCL (może teraz zalamię ale na kartach nVidii OpenCL jest realizowany poprzez CUDA?). Trochę liczyłem na to że ION będzie mobilnym oraz przede wszystkim tanim rozwiązaniem dla eksperymentujących programistów gpgpu :/

 10. doom pisze:

  Nie sądzę by była wielka różnica. Z resztą winna po trosze jest sama gra. Nie była ona najlepiej zoptymalizowana z tego co pamiętam. Chyba nawet tu czytałem, że na przykład Spore działa całkiem nieźle.

 11. stefan pisze:

  A to sorry 😛
  A wiadomo jak chodzi Doom 3 na zwykłym ION?

 12. jan.blin pisze:

  510 ma Iona właśnie w wersji LE i korzysta z DX9.

  www.mobimaniak.pl/9836/…-slabszym/

  Myślę, że między tymi kartami nie będzie kosmicznej różnicy w wydajności.

 13. stefan pisze:

  I na co tej grafice DX10? Mam nadzieję, że ION LE będzie tak samo wydajny i jednocześnie sporo tańszy,

Dodaj komentarz


reklama