, Microsoft Systemy operacyjne

W końcu: Windows 8.1 poradzi sobie z wysokimi rozdzielczościami

Popularne produkty:

14 odpowiedzi na “W końcu: Windows 8.1 poradzi sobie z wysokimi rozdzielczościami”

 1. Konopa pisze:

  „problem pozostanie natomiast przy tych programach, których developerzy nie zechcą przestawić się “na nowe”” No właśnie…czyli sensownym będzie zakup laptopa z matryca wysokich rozdzielczości (fullHD lub 4K) dopiero za kilka lat. Póki co trzeba się męczyć z malutkim interfejsem (menu + mała czcionka) co jest męczące.

 2. Papiak pisze:

  Dobra wiadomość. Teraz jak mi się dobrze zdaje to 1920×1080 jest największą. Nie które laptopy żeby „zaoszczędzić” dostają matrycę HD+ przy 17.3″ co jest irytujące gdy dostajemy dobrą specyfikację z taką rozdzielczością. (chodzi o ekrany o przekątnej 17.3″) Gdybym mógł to bym poczekał z zakupem laptopa do czasu, gdy zaczną pojawiać się laptopy z rozdzielczością więszką niż FullHD. No cóż, stracę niestety.

  • Antoni Żółciak pisze:

   Generalnie to bym Ci radził wstrzymać się choćby do połowy lipca, powinno się wtedy pojawić więcej opcji z Haswellami (albo kilka tańszych z Ivy Bridge).

   • Papiak pisze:

    Ja się mogę wstrzymać nawet do końca sierpnia. Na wrzesień potrzebuje bo będę chodził do szkoły z której nie będę mógł wracać codziennie do domu. Gdybym był codziennie w domu to bym sobie PC-ta zlożył.

  • Tirinti pisze:

   Windows nie ma ograniczenia do 1920×1080 to tylko niechęć producentów sprzętu do nowości.
   Później nikt im szajsu nie kupuje i zwalają winę na erę post PC i Windows 8.

   • Papiak pisze:

    Post PC.. Czy ja wiem, sporo ludzi kupuje laptopy. Podobna wydajnosć w grach, może nie jest tak wygodne jak PC ale przynajmniej jest mobilne i dosyć minimalistycznie. (Nie zajmuje tyle miejsca co PC, mniej zabawy z kablami itd.)

    • Tirinti pisze:

     Post PC to nie zamiana desktopa na laptopa. Laptop to tez PC. Era post PC to przejscie z x86+Windows na ARM+Android i z MacOS na iOS.
     Wydajność w grach najlepszych laptopów jest porównywalna do średnich desktopów. Gry dobrze dzialaja na kartach graficznych ciągnących 200W.

     • qwerty pisze:

      „The Post-PC era is a marketing slogan created by Apple, to emphasize the steady decline in overall sales of personal computers and the increasing sales of mobile computing devices such as smartphones and tablets. On post-PC devices, traditional applications are de-emphasized in favor of streamlined and touchscreen-enabled mobile apps.”

      Naprawdę nie rozumiem dlaczego ludzie tego nie czają O.o

     • Papiak pisze:

      Dobra, bazowałem na tym jak bisquit tłumaczył.

 3. Tirinti pisze:

  Przecież taka funkcjonalność jest od czasu Visty.
  W 7 jest w Control Panel\All Control Panel Items\Display
  W 8 jest w Control Panel\Appearance and Personalisation\Display

  • Antoni Żółciak pisze:

   Ale teraz będzie lepiej, więcej i szybciej. Głównie chodzi o powiększenie; będziesz mógł ustawić rozmiar poszczególnych elementów dużo wygodniej.

   • Tirinti pisze:

    Różnica będzie taka, że teraz osobno wybiera się z listy rozdzielczość a później jeszcze stopień powiększenia na innej zakładce, o której mało kto wie, bo Microsoft jej nie promował, ponieważ wiele aplikacji nie jest zrobiona w WPF i się rozjeżdża lub pixeluje.
    Teraz te dwie zakładki będą połączone w jedną listę z wyborem rozdzielczości i powiększenia. Prawdopodobnie nie będzie też trzeba resetować komputera po zmianie powiększenia jak to jest obecnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama