, Netbooki Pozostali

Teoria napędowa w netbookach


Popularne produkty:

5 odpowiedzi na “Teoria napędowa w netbookach”

 1. piszczyk^3 pisze:

  @Autor:
  Jeśli w tym wortalu płacą od artykułu, to w przyszłości początek wrzuć jako felieton, a końcówkę jako recenzję urządzenia.

 2. MarekG pisze:

  A Eee PC 1004DN? Ma dedykowaną grafikę i napęd DVD.

 3. Mateusz Mila pisze:

  @ups5

  Wziąłem pod uwagę znacznie więcej argumentów, dlaczego netbooki nie posiadają napędu optycznego, jednakże wybrałem tylko te trzy (+ teoria Microsoftu) nie bez powodu. Są to chyba najprostsze pomysł na które może wpaść każdy. Gdybym zaczął wypisywać powody, dlaczego w netbookach nie ma napędu, utworzyłaby się bardzo długa lista,a przecież nie o to chodziło.

  Sam podałeś już dwa kolejne. I bardzo dobrze, gdyż przyczyn jest znacznie wiele.

  @wiater

  Twoja teoria również może okazać się słuszna, nigdy nic nie wiadomo.

 4. wiater pisze:

  zgadzam się, cechą maleństw ma był lekkość i wydłużony czas pracy na baterii; odnośnie tych wymogów, to i tak netbooki z XP są produkowane i sprzedawane z dyskami SSD (Dell, Asus); dodałbym jeszcze jedną kontrowersyjną teorię: by zmniejszyć piractwo zdecydowano się na rezygnację z wbudowanych napędów (w 2006 roku była nawet propozycja ustawy zakazu używania cd, dvd).

 5. ups5 pisze:

  A nie wziąłeś pod uwagę, że napędy optyczne żrą straszne ilości prądu. Nawet jeśli nie włożonej płytki zużywają prąd.

  Netbooki mają być energooszczędne i pracować jak najdłużej bez podpinania pod zasilacz.
  Sam mam AA1 i powiem szczerze jakoś brak napędu optycznego mi nie doskwiera. A jeśli komuś go brakuje, to dobrym rozwiązaniem jest zakup zewnętrznego napędu.

  Jest jeszcze kwestia wagi. Im mniej podzespołów tym mniejsza waga. A to również jest kluczowym parametrem przy wyborze netbooka.

Dodaj komentarz


reklama