, Informacje prasowe Newsy Pozostali Routery

Router NETGEAR AirCard 785 4G da Ci Wi-Fi bezpośrednio z modemu USB


Popularne produkty:

4 odpowiedzi na “Router NETGEAR AirCard 785 4G da Ci Wi-Fi bezpośrednio z modemu USB”

 1. netgear IT pisze:

  OCENA po roku użytkowania:
  Router działał do pierwszego i ostatniego uaktualnienia od kiedy Netgear wycofał ze swej strony obie wersje i wygląda to tak:
  – fatalny transfer
  – działa na baterii 3h maksimum
  – przy podłączeniu do zasilania musi być włożona bateria (przy ciągłym podłączeniu rozwala to baterię)
  – cykl ładowania jest niepełny, nigdy nie ładuje do 100%, nawet mniej nie powiem
  Strasznie drogi, a wsparcie techniczne tylko 3 miesiące od zakupu(!) CAŁKOWITY BRAK GWARANCJI< POMOCY TECHNICZNEJ CZY ODPOWIEDZIALNOŚCI FIRMY ZA PRODUKT. Jak można zrobić (obowiązkowe) uaktualnienie, które "uśmierca" produkt?
  Choćby poprawienie aktualizacji…

 2. ac pisze:

  Długi czas pracy na baterii i estetyczny wygląd to zalety.

  Jest jednak istotna wada – interfejs WiFi tego routera ma adres fizyczny (MAC address) zmieniający się dynamicznie po każdym restarcie. Powoduje to, że Windows traktuje taką sieć WiFi za każdym razem jako nie do końca znaną (autentykuje się, ale pyta za każdym razem o rodzaj sieci – Publiczna, Prywatna, Domowa). Jest to strasznie denerwujące. Można zmusić Windows by zawsze traktował taką sieć jako publiczną i nie pytał więcej, ale nie każdemu to odpowiada, a dodatkowo powoduje że przy każdym połączeniu Windows tworzy w rejestrze nowy profil WiFi (dodając na końcu kolejny numer). Wsparcie techniczne Netgear potwierdziło taki „feature” i nie powiedziało czy kiedyś to rozwiążą. Na minus dodatkowo – niemożność wysyłania SMSów (tylko odczyt) oraz niemożność wysyłania kodów USSD (na przykład by doładować kartę prepaid, jeśli z takiej korzystamy). Reasumując za tę cenę powyższe minusy nie powinny występować, zdecydowanie polecam D-Link DWR-932, który nie ma powyższych wad (choć pracuje na baterii krócej). Nie jestem niestety zadowolony z zakupu Aircard 785S.

  Komentarz dodaję by kupujący wiedzieli czego się spodziewać. Rozumiem brak SMS i USSD, to jest w dokumentacji i można przed zakupem sprawdzić, natomiast problem z MAC adresem – to ewidentna wada ukryta.

 3. Michał pisze:

  Fajny sprzęt podczas podróży samochodem z rodziną. Ktoś już go ma? Sprawdza się?

  • Andrzej pisze:

   Mam go od niedawna ale już dostrzegam jego liczne funkcje, które są bardzo przydatne dla osób prowadzących dynamiczny tryb życia.

Dodaj komentarz


reklama