, Google Longform Pozostali Prestigio Systemy operacyjne Technologie

Yandex oskarża Google o praktyki monopolistyczne

Popularne produkty:

10 odpowiedzi na “Yandex oskarża Google o praktyki monopolistyczne”

 1. Piron pisze:

  Przykładem monopolistycznych zapędów Googla są urządzenia samsunga. Kupując np. tablet mamy w systemie dublujące się programy od googla i samsunga (przeglądarki internetowe, klient poczty, sklep z oprogramowaniem itp). Inna sprawa , że samsung także uniemożliwia nam wybór, często lepszych programów innych producentów. Oczywiście na końcu jesteśmy my, urzytkownicy. Na koniec okazuje się, że i tak na nas spadnie obowiązek utrzymywania tych firm, mimo iż chcieli byśmy mieć na swoim smartfonie zupełnie inne programy.

 2. Xawery pisze:

  Patrzeć jak zielone ludziki wypełzną z pola tekstowego Google i namalują nad nim napis „Яndex”.

 3. razec95 pisze:

  Jak wspomniał kolega wyżej – Google to prywatna firma i jedna z niewielu, wobec której wysuwane są zastrzeżenia co do promowania własnych usług w swoich produktach. Co jest złego w tym, że Google w SWOJEJ wyszukiwarce promuje SWOJĄ platformę video? Co jest złego w tym, że w swoim systemie oczekuje preinstalacji części swoich aplikacji? Microsoft domyślnie na komputerach instaluje IE z ustawieniami domyślnej przeglądarki i nikt nie jest zmuszony przy niej pozostać. Jeśli konkurencja ma problem z monopolizmem Google, to niech wyda sieć usług połączonych w spójny e-system, które choć w minimalnym stopniu dorównają poziomem rozwiązaniom tej korporacji. Jak do tej pory jest to, jak zresztą zauważył autor artykułu – płacz tych, których rozwiązania są zwyczajnie słabsze. Tyle w temacie.

 4. red pisze:

  Bez GApps sam AOSP dla większości użytkowników nie ma żadnego sensu.

 5. Adamo1139 pisze:

  Yandex dysk i yandex maps to bardzo ciekawe usługi. Jednak to producenci decydują o tym nie, czy chcą ustawić Google jako domyślną przeglądarkę. Androida może każdy producent dowolnie modyfikować.

 6. P&p pisze:

  A ty czapajew wyłącz wirowanie w pralce i wyjmij z niej swój biedny ruski łeb.

 7. alexinhio10 pisze:

  A ja życzę Polakom więcej rozumu i zaczerpnięcia wiedzy z różnych źródeł zanim zaczną najeżdżać na Rosjan. Wyłącz TV, włącz mózg.

 8. Padalec pisze:

  I podoba mi się, że Google na mnie nalega 🙂

 9. Padalec pisze:

  Ja nie życzę sobie niczego ruskiego. Wyjątek stanowią ruskie pierogi. Te które robi mama mojej narzeczonej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama