, Cisco Linksys Routery Testy

Cisco Linksys WAG320N – test MobiManiaka

Popularne produkty:

15 odpowiedzi na “Cisco Linksys WAG320N – test MobiManiaka”

 1. Posiadacz pisze:

  Dziwne, że do tej pory nie umieścili mojej opinii. Natomiast na zgłoszenie błędów w opisie zareagowali natychmiast.
  Dzięki uprzejmości tego serwisu, mam nadzieję, zamieszczam tutaj odpowiedź:
  „Posiadam ten router i żadnych problemów z WiFi niema.
  Przy częstotliwości 2.4 GHz wybiera się tryb Mieszany B, G, N. Wysyłanie, pobieranie plików nawet kilkanaście GB przebiega bez zakłóceń. Wszystkie inne urządzenia, które w tym samym czasie współpracują z routerem w trybie n i/lub g muszą mieć ten sam typ zabezpieczeń. Oczywiście po wybraniu częstotliwości 5 GHz należy już ustawić konkrety typ: Mieszany A, N lub np. tylko N, ale to jest zrozumiałe, bo taka jest specyfikacja transmisji 5 GHz. Może przedmówca miał jeszcze stary firmware. Zasięg dla mnie jest wystarczający, przez dwie ściany w tym jedna nośna, z odległości jakieś 10 m szybkość połączenia na poziomie 108 Mbps. Bez ścian przy odległości 15 metrów 150 Mbps., w tym samym pokoju 300 Mbps.”
  A teraz dalej.
  Jeśli chodzi o pliki większe niż 2 GB to korzystając z serwera ftp nie ma z nimi żadnego problemu, natomiast przy włączeniu serwera medialnego na innych urządzeniach UPnP AV wybierając ten serwer, są widoczne tylko pliki o wielkości poniżej 2 GB. Zastanawiałem się czy nie jest to wina standardu UPnP, ale chyba nie.
  Cały czas czekam na wyjaśnienie od wsparcia technicznego Linksys-a. Zapytania w tej sprawie są zadawane na forum linksys:
  homecommunity.cisco.com/t5/Ca…290/page/3
  pod koniec strony i na kolejnej oraz:
  homecommunity.cisco.com/t5/Ca…d-p/349806
  Pomijając ten aspekt nie żałuję wyboru i dzisiaj mając go już jakiś czas ponownie podjąłbym decyzję jego zakupu. Wszystkie inne funkcje są stabilne i działają prawidłowo. Jednak cały czas liczę na to, że producent zrobi poprawkę do oprogramowania.
  Wcześnie rozważałem zakup bardzo podobnego funkcjonalnie Netger DGN3500 z tym, że nie posiada możliwości wykorzystania portu LAN jako WAN. Na stronie producenta piszą, że pozwala udostępniać z dysku podpiętego pod USB zasoby. Nie jest wyjaśnione, czy to tylko ftp czy tylko samba oraz piszą, że zapewnia szybki transfer do dysków podpiętych do usb. Co to znaczy szybki? WAG320N, jak pisałem wcześniej nie jest zbyt szybki w tym względzie. Nie piszą też nic o serwerze medialnym a to jest istotne przy przesyłaniu strumieniowym plików filmowych o dużym bitracie oraz wymaganą obsługą co najmniej WMM (to posiada WAG320N).
  Na pewno sprawdzałeś już symulator:
  ui.linksys.com/files…=Setup.htm
  Pozdrawiam

 2. ciaki pisze:

  Niestety Twoja wypowiedź albo jeszcze się nie pojawiła albo została skasowana, a śledzę już cały dzień te opinie.Mnie również sklep prosił o wystawienie opinii, ale po tym jak po raz drugi poświęciłem około 10 min. na dokładne napisanie recenzji a ta nie została poprawnie wysłana na serwer (nie zabezpieczyłem się funkcją skopiowania napisanego tekstu) przestałem reagować na ich prośby pisania na temat przedmiotów które zakupiłem,ale wracając do sprawy…
  Bardzo ciekawe spostrzeżenia przedstawiłeś,szczególnie chodzi mi o ograniczenie tego pliku którego nie da się odtworzyć powyżej 2 GB.
  Jesteś pewien czy aby nic w ustawieniach nie da się zmienić ?
  Czy możesz tutaj napisać ponownie to co miało się pojawić jako Twoja opinia na podanej stronie sklepu ?

 3. Posiadacz pisze:

  Jest to świetny router, ale ma jedną podstawową wadę dotyczącą wykorzystania dysku twardego podłączonego przez usb do routera.
  Po uruchomieniu serwera medialnego można oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzyki oczywiście przy posiadaniu odpowiedniego urządzenia UPnP AV. Jednak z jakiegoś nie zrozumiałego powodu producent ograniczył wielkość pliku filmowego do 2 GB. Większe filmy (a takie są zazwyczaj w HD) nie są widziane przez router. Bardzo źle, że producent w specyfikacji routera lub na pudełku nie zaznaczył takiego ograniczenia. Część osób skuszona reklamowanymi funkcjami nabędzie ten produkt mając nadzieje wykorzystać go jako NAS.
  Z innej strony smuci trochę fakt, że prędkość kopiowania plików z PC do dysku podpiętego pod router ( porty 1 Gbitowe) wynosi maksymalnie 4,3 MB/s. Wydaje się, że nic nie powinno stać na przeszkodzi, aby podnieść tą prędkość do około 30 MB/s bo taka jest mniej więcej przepustowość portu USB 2.0.
  Serwer FTP działa bardzo dobrze a jego administrowanie jest dziecinnie proste wraz z nadawaniem odpowiednich praw użytkownikom. Mamy więc dostęp do plików z dowolnego miejsca na świecie.
  @ciaki – ustosunkowałem się do wypowiedzi użytkownika na podanej stronie, ale nie jestem oczywiście autorem powyższego testu.

 4. ciaki pisze:

  Czy można prosić o ustosunkowanie się autorów powyższego testu do zarzutu stawianego przez jednego z użytkowników, który opublikował go dla sklepu w którym kupił ten router?
  link:
  www.euro.com.pl/route…content_3c

  chodzi o wypowiedź z 28 sierpnia 2010

 5. Wino pisze:

  Niestety jest tak jak pisze dmagry. Poczekajmy. Może niedługo WAG320N będzie wspierany przez openWRT i będzie dało się coś pokombinować. Poszperam dzisiaj może uda mi się znaleźć rozwiązanie dla tego problemu.

 6. dmgary pisze:

  Kris pytał czy ten sprzęt potrafi łączyć się np. z komórką na 2,4 GHz i JEDNOCZEŚNIE z laptopem na 5 GHz .

  Z tego co wiem to niestety nie albo 2,4 GHz albo 5 GHz.

 7. Wojo pisze:

  @Kris, nie bardzo rozumiem Twoje pytanie, czy mógłbyś je doprecyzować?

 8. Kris pisze:

  Nie napisaliście nic czy może pracować równocześnie na obu częstotliwościach równocześnie.

 9. Piotr pisze:

  Bardzo fajna ogólna informacja… dodatkowo sądze ze test powinien się składać z przedstawienia wydajności urządzenia w sieci lokalnej,
  LAN LAN, WiFi WiFi oraz LAN W

 10. Rozwiązanie konkursu - wygraj Linksys WAG320N | MobiManiak.pl pisze:

  […] Cisco Linksys WAG320N – test MobiManiaka […]

 11. ups5 pisze:

  Jeszcze z żadnym routerem, pod Linuksem nie miałem żadnych problemów. Wystarczy połączyć się przez przeglądarkę na jego numer IP zalogować i skonfigurować.

 12. Wojo pisze:

  Muszę jeszcze wyprostować – urządzenie które otrzymaliśmy do testów pracuje w Annex’ie A, czyli takim jaki oferuje większość operatorów w Polsce (być może są jakieś wyjątki). Oto co producent mówi w specyfikacji na temat WAG320N:
  ADSL: T1.413i2, G.992.1(G.DMT), G.992.2(G.Lite), G.992.3(ADSL2),G.992.5(ADSL2+) dla Annex A,M,L

  Tak więc a propos poprzedniego komentarza – nie obydwa tylko trzy aneksy.

 13. Wojo pisze:

  @trzynaścieGroszy – tak, dokładnie tak. Modem może pracować zarówno na kablu RJ-11 po technologii ADSL2+ (obydwa aneksy) – gniazdo DSL lub też RJ-45 po technologii Ethernet – gniazdo Ethernet 1.

 14. trzynaścieGroszy pisze:

  Czyli rozumiem, iż mając net od operatora tv kablowej, mój modem spinam kablem ethernet do gniazdka Ethernet 1 i ustawiam przez przeglądarkę opcję WAN? Administracja działa bezproblemowo pod Linuksem?

 15. Konkurs - wygraj Linksys WAG320N | MobiManiak.pl pisze:

  […] Pierwsze spojrzenie mobiManiaKa na ten Router Linksys WAG320N opisaliśmy kilka dni temu. Teraz dodatkowo prezentujemy pełny test i recenzję mobiManiaKa – Cisco Linksys WAG320N – test MobiManiaka […]

Dodaj komentarz


reklama