, Ciekawostki

130 tys. dyskietek dla ZUS-u. Robią muzeum?

Popularne produkty:

8 odpowiedzi na “130 tys. dyskietek dla ZUS-u. Robią muzeum?”

 1. RoCam pisze:

  he ale nie tylko w tym tkwi problem… przecież banki, zus itd korzystają z jakże starego oprogramowania, które zapewnie nie obsługują Pendrive lub CD/DVD-ROM’u…
  ich komputery mogą nawet mieć USB ale co z tego jak system tego nie obsługuje?….

 2. jan.blin pisze:

  Warto jeszcze dodać, że dyskietki, które są nośnikiem rzadkim i archaicznym, są dość drogie i na dłuższą metę nieopłacalne. Poza tym, osobiście nie odważyłbym się udzielić na nie 12 miesięcznej gwarancji.

 3. DIY pisze:

  Chyba żartujesz, ZUS NIE jest takim środowiskiem, „kesz” idzie na pałace, zamiast na komputery, zatrudnia ludzi tkwiących w PRL-u, którzy mogą, ale NIE CHCĄ się uczyć nowości. Gdyby to była jakaś mała firemka, OK, rozumiem, ale to jest moloch, który wydaje NASZĄ kasę na pierdoły. Od 2005 roku nie miałem w ręku dyskietki, nie wspominając o napędzie, pendrive’y rozdaje się za darmo jako gadżety reklamowe, ludzie, ogarnijcie się, mamy 2008 rok.

 4. typowy1 pisze:

  Hmm… Ja w ciąż używam dyskietek – są środowiska, gdzie nie ma kesza na nowe komputery, a poza tym są łatwiejsze w użyciu niż płyty CD – je trzeba nagrywać, czekać, czekać, czekać… I jak zapomnisz ustawić w opcjach płyty wielosesyjnej, to na plik np. 80Kb marnujesz płytę pojemności 700MB – 700000Kb.

 5. Tyfus pisze:

  hmm to wyglada tak kupujemy nagrywakre CDR lub CDRW za 40 PLN i do tego plytki
  nastepnie patrzymy jaki jest koszt dyskietek wychodzi ze okolo 1 pln za 1,5 megabajta w przypadku cd 5 groszy za jeden megabajt 🙂

 6. jan.blin pisze:

  Wciąż mam kilka w domu… Faktycznie się nie utleniają, ale tego co jest na nich zapisane odczytać się nie da 🙂 Pewnie macie rację, ale ten przetarg i tak wygląda dość komicznie.

 7. soruse pisze:

  zgadzam się z przedmówcą i dodam coś od siebie, dyskietki mogą wydawać się archaiczne, ale się nie utleniają jak płyty CD czy DVD

 8. Oleg pisze:

  czy o naprawde trudno zrozumieć, ze ZUS ma ok 20k komputerow, i czesc z nich jest w tym wieku ze nie ma portow usb i stacji cd? to problem zreszta nie tylko ZUSu i nie ma z czego robic problemu. no i dyskietki sa wciaz produkowane, wiec to tez nie problem z ta dostawa.

Dodaj komentarz


reklama