REKLAMA TP
, Netbooki Pozostali Systemy operacyjne

Jolicloud – precz z Windowsem!

Popularne produkty:

7 odpowiedzi na “Jolicloud – precz z Windowsem!”

 1. Linux dla netbooka? – Jolicloud | Blog IT - ittechblog.pl pisze:

  […] dla netbooków jest Jolicloud. W internecie znajdziecie dziesiątki opinii i recenzji (np. na mobilmaniak.pl czy blogu costy) jak również na stronie projektu zapoznajcie się z możliwościami, ale […]

 2. Mateusz Mila pisze:

  Raczej nie. Na oficjalnej stronie internetowej nie ma żadnej wzmianki na ten temat.

 3. Viktor pisze:

  Czy to oprogramowanie jest dostępne w polskiej wersji językowej?

 4. Marcin pisze:

  O ile dobrze wyczytałem oparty jest na Ubuntu 9.04 i Debianie a nie na UNR od którego jednak jest lepszy bo wszystkie podzespoły działają od razu bez konieczności instalacji dodatkowych repozytoriów, co niestety bez małych umiejętności linuxowych jest w Jolicloud trudne.

 5. ehhh pisze:

  Taka mała uwaga. Oparty na Linuxie to jest Android czy webOS. Jolicloud to linux!

  Jakby któryś z Was go zainstalowałby go to by wiedział, że Jolicloud to nakładka na UNR, które obecnie wykorzystuje interfejs Moblina.

  System do pracy potrzebuje internetu, zarządzanie programami odbywa się w nieco inny sposób niż w AptGetcie, a tak w ogóle to jest to twór społecznościowy – nie tylko sam system Linux.

 6. Mateusz Mila pisze:

  Nie reklamujemy produktu, tylko prezentujemy jedynie jego zarys. Stąd kilka odnośników do strony producenta, na której można przeczytać więcej, bardziej szczegółowych informacji.

  Owszem, ten system został oparty na Linuxie, a wyglądem przypomina GNOME – z technicznego punktu widzenia to ma jakieś znaczenie, lecz w praktyce podstawowy użytkownik netbooka nie będzie się nad tym zastanawiał, skoro Jolicloud będzie darmowy, prosty w obsłudze, stabilny i dodatkowo poprawi wydajność komputera.

 7. elkanguro pisze:

  Jak już coś opisujecie to napiszcie szczegółowo. Przecież ten system to nie jest nic rewolucyjnego – to przecież Linux z optymalizowanym kernelem dla procesorów Intel Atom. To co widzimy to GNOME z identyczną funkcją jaka została wykorzystana już dawno temu w Ubuntu Netbook Remix.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama