, Artykuły VR

Wirtualna rzeczywistość (VR) bez tajemnic. Poradnik

fot. samsung.com

Popularne produkty:

5 odpowiedzi na “Wirtualna rzeczywistość (VR) bez tajemnic. Poradnik”

 1. Wojciech pisze:

  Z tego co mi wiadomo Google Cardboard wykonane jest głównie z tektury, są pewnie jakieś elementy ale jak Google już informowało i instruowało do zdobycia za niewielką cenę, była nawet instrukcja jak coś takiego samemu zrobić za niewielkie pieniądze, a na pewno nie za 60zł, stąd dziwi mnie tak wysoka cena

  • Adamo pisze:

   Masz oczywiście rację. Najtańsze tektury można znaleźć już na Allegro za 15zł, a przede wszystkim można samemu sobie złożyć bo google udostępniło bezpłatnie dokładną instrukcję. Wtedy jest wyłącznie koszt materiałów – tektury, magnesu i soczewek. Ale nie w tym rzecz. Te najtańsze czy złożone samemu mają o wiele gorszą jakość. Np. sama tektura uwiera w nos czego nie ma przy plastikach + inne sprawy. Chodzi o to, że to miała być wyłącznie ciekawostka, a jest to olbrzymi potencjał bo najnowsze smartfony potrafią mieć tak dużą moc obliczeniową, że spokojnie starczą do oglądania filmów sferycznych (taki sam poziom jak w Oculusie) i działają z mniej wymagającymi grami. Ponieważ jeszcze nie ma wersji konsumenckiej Oculusa nie mam porównania, ale cytuję opinie. Mam za to porównanie wśród tych wersji na smartfony. Masz oczywiście rację. Najtańsze tektury można znaleźć już na Allegro za 15zł, a przede wszystkim można samemu sobie złożyć bo google udostępniło bezpłatnie dokładną instrukcję. Wtedy jest wyłącznie koszt materiałów – tektury, magnesu i soczewek. Ale nie w tym rzecz. Te najtańsze czy złożone samemu mają o wiele gorszą jakość. Np. sama tektura uwiera w nos czego nie ma przy plastikach + inne sprawy. Chodzi o to, że to miała być wyłącznie ciekawostka, a jest to olbrzymi potencjał bo najnowsze smartfony potrafią mieć tak dużą moc obliczeniową, że spokojnie starczą do oglądania filmów sferycznych (taki sam poziom jak w Oculusie) i działają z mniej wymagającymi grami. Ponieważ jeszcze nie ma wersji konsumenckiej Oculusa nie mam porównania, ale cytuję opinie. Mam za to porównanie wśród tych wersji na smartfony. Bo obecnie mam przetestowane około 10 plastików i jedne tekturowe. Sprawdziłem: GEAR VR, Homido, FreeFly, popularny w Polsce VR BOX i parę innych i w zasadzie każde plastiki są lepsze od tekturowych jeśli chodzi o wygodę użytkowania, a jeśli chodzi o FOV to na pewno lepsze od tekturowych są te lepsze plastiki. Tekturowe mają lepsze FOV od najtańszych plastików, ale są bardzo niewygodne.

 2. Wojciech pisze:

  Nie ma to jak sprzedawać pudełko po butach za jedyne 60zł 😀

 3. Hubio pisze:

  Są jeszcze plastikowe, niektóre bardzo dobre zestawy vr jak homido albo freefly oferujące jakość równą lub lepszą od samsunga Gear vr, a działające z grami vr z Google Play i większością smartfonów. Np dla mnie jakość obrazu w homido jest lepsza niż w samsungu Gear vr. Są też tańsze plastiki po ok 100zł, ale lepsze od tekturowych Google.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama