, Microsoft Newsy Systemy operacyjne

Windows 10 zintegruje się z Androidem

Popularne produkty:

31 odpowiedzi na “Windows 10 zintegruje się z Androidem”

 1. valdi71 pisze:

  Oj, chciałbym żeby „Nazir” i „zxs79” się mylili co do wróżenia przyszłości WM10. Nietety mają wiele racji co do obecnej jego wersji. MOCNO NIEDOPRACOWANA. Edge – pożera baterię, Jak można tego było nie dopracować. O reszcie nie wspomnę. Naapaliłem się na ten system (wszyscy już w domu mają), wydałem sporo pieniądza na 950-tkę (na szczęście poniżej 2000 PLN), ale i tak czuję „mały” zawód.
  Nie wspomnę o aktualizacji do strszych telefonów, które miały dostać WM19. Syn na 640-tce już ma (bateria słabiej trzyma), a żona do 640 XL DS …nie ma aktualizacji do tej pory, choć nie wiem czy tego żałować!
  DNO TOTALNE ci gamonie zarządzający w M$!!!

  • Wania pisze:

   I tu jest całe trafne podsumowanie – dno totalne osoby zarządzające M$!!! Zniszczyć dobrą markę jaką była Nokia i „olać” klientów starszych słuchawek, mamiąc ich wcześniej obietnicami aktualizacji.

 2. pkim pisze:

  Po pierwsze to przestańcie jarać się cyferkami (mam na my są wspomniane przez Ciebie „bebechy”) czy ktoś się zastanawia ile rdzeni ma iPhone? Nie, ważne by chodził płynnie – i takie też zadanie ma L650, którą sądzę masz na myśli pisząc o średniaku. Po drugie z tego co czytam, nikt w MS nie przewiduje by w ciągu najbliższych lat WM10 dominował na rynku. Po trzecie WM10 jest integralną częścią środowiska, które MS buduje i choćby mieli dopłacać do tego biznesu to będą to robić bo ich na to stać. W związku z tym wieszczenie, że system pada lub że MS go ubija, jest całkowicie bezpodstawne i nie warte dalszego tłumaczenia. I powinni się cieszyć z tego wszyscy i sympatycy i Ci co nie przepadają za tym systemem, bo im większa konkurencja tym większy wybór i rozwój wszystkich systemów. Na tym zakończę bo taka dyskusja może trwać bez końca. Pozdrawiam wszystkich 🙂

  • Wania pisze:

   Tu nie chodzi raczej o działanie L 650, ale o stosunek ceny to zastosowanych podzespolow. Jakoś wcześniej M$ potrafił wydać np. Lumie 520 z dobrymi ” bebechami” w dobrej cenie, a obecnie zaczyna cenić swoje produkty jak by było Applem które ceny swoich produktów ma z kosmosu, ale posiada grono oddanych fanów którzy i tak to kupią, a M$ niestety takiego licznego grona nie posiada ( i przez ostatnie swoje działania raczej prędko mieć nie będzie).

 3. zxs79 pisze:

  Pozatym continuum continuum….. Nie o to tu chodzi… Na ulicy sobie nie podłączę… To tylko gadżet… @@@@ Nazir orientujesz się czy S7 Edge ma jakieś zabezpieczenia karty kredytowej? Można wieszać psy na W10 ale portfel to wspaniała aplikacja zapewniająca „spokojny sen”

 4. zxs79 pisze:

  Pkim, wywiad wywiadem ale pomyśl chwilę nad tym co wyprawia MS. Niby masz W10 mobile ale co z tego skoro nie masz telefonu na ktorym możesz go zainstalować. L950 porwała tylko największych maniaków ja jej nie kupie bo jest dla mnie zbyt brzydka. Nowy średniak jest piękny ale bebechy z „lat 70-tych” odstraszają, Samsung ma ostatnio gdzieś windowsa, HTC po ostatnich wzajemnych oskarżeniach o brak aktualizacji raczej z MS w zgodzie żyć nie będzie. Zostają tanie chińczyki niewiadomego pochodzenia które dziś jakoś chodzą jutro mogą być ozdobą dziecięcego pokoju. MS zapowiedział rok nic nie robienia wiec co mają robić zmieniający słuchawki? Tylko najwięksi fanatycy wytrwają w oczekiwaniu a to za mało..

 5. pkim pisze:

  może tym co wieszczą śmierć WM10 cokolwiek rozjaśni ten wywiad:

  http://www….684488.cms

 6. RK 70 pisze:

  To, że MS nie jest jedynie mobilnym systemem, wiadomo chyba każdemu, więc oczywistym jest, że nie ma potrzeby o tym wspominać, bo i po co?

  • Dancap pisze:

   Patrząc na powyższe komentarze widać, że warto o tym przypomnieć 🙂 Przed chwilą wyszła oficjalna aktualizacja W10M są już do niej testowane kolejne aktualizacje w „slow ring”. Redstone jest już przygotowywany i testowany, na konferencji były informacje o usprawnieniach w kafelkach i centrum powiadomień. Pokazano jak łatwo można przenosić aplikacje do aplikacji uniwersalnych. Ale nic się nie dzieję. Jeżeli ktoś nie chciał widzieć to nic nie zobaczył. MS chce stworzyć jeden ogromny ekosystem Pod W10 a są tam Komputery gdzie MS króluje, tablety, urządzenia mobilne, Xbox,halo lens, cała masa usług zabezpieczeń dla korporacji, usługi w chmurze. A to że W10 na komputery będzie otwarty na współpracę z telefonami z androidem to chyba oczywiste i trzeba być Januszem biznesu aby tego nie zrozumieć. Dziwne żeby system który jest na większości komputerów nie był połączony z największym systemem mobilnym to czysto biznesowe zagranie.

   • pkim pisze:

    szkoda Twojego wysiłku by wyjaśniać to ludziom, którzy jak nie dostaną aktualizacji to krzyczą że to koniec systemu…

    • Dancap pisze:

     Masz racje z betonem nic nie zrobię ale dobrze jest pisać całą prawdę a nie zostawiać komentarze osób dla których kwadraty wydają się zbyt trudne do obsługi. Zwłaszcza gdy zacznie czytać ktoś nieświadomy i wyciągnie wniosku z komentarzy frustratów.

   • zxs79 pisze:

    No to jestem Januszem biznesu 🙂 Bo w pale mi się nie mieści jak można mieć system notujący spadki i w ciągu roku rozdać wszystkie atuty które go wyróżniały na tle konkurencji. Po co komu teraz niszowy telefon z W10 mobile skoro te same funkcje można mieć na nowym androidzie stabilnym i szybkim jak WP8.1. Widac jak na dłoni że MS bardziej zależy na czerpaniu zysków od obcych niż na rozwijaniu własnej marki. Nadal twierdzę że system mobilny może niedługo zostać wygaszony.

    • Dancap pisze:

     „No to jestem Januszem biznesu” no właśnie to potwierdzasz 🙂 A MS robi dokładnie to samo co Google czyli wydaje swoje usługi na wiodące systemy. MS na androida a Google na Windowsa 🙂

     • zxs79 pisze:

      Nie dogadam się z tobą. Załóż firmę handlową i opisz w internecie z czego czerpiesz zyski zobaczymy jak długo utrzymasz klientów. MS to wczorajszy i dzisiejszy monopolista jednakże nawet on sam nie może być pewny że za 5, 10lat nadal monopolistą będzie. Małymi kroczkami zabiera się MS klientów WP8.1, ciekawe w której dziedzinie nastąpi kolejna faza odpływu… Sprzedaż usług poprzez takich pośredników jak Google na dobre im nie wyjdzie.

     • Dancap pisze:

      Aleja nie mam zamiaru sie dogadać z tobą bo z tym co wypisujesz nikt normalny się nie zgodzi 🙂 patrzysz bardzo wąsko i nie widzisz jeszcze jednego ważnego elementu który widzi MS na horyzoncie a który przez integracje W10 z androidem będzie tracił ważna kartę przetargową 🙂

     • zxs79 pisze:

      No cóż zobaczymy w kwietniu 2017 po marcowych konferencjach czy MS zacznie wychodzić na prostą i odbierać Google klientów czy też będzie jeszcze gorzej. Ja z MS nie zostanę ale po tych 5latach dzwonienia, pracy i zabawy na WP życzę mu jak najlepiej.

   • Nazir pisze:

    @Dancap,
    Co z tego jak to wszystko beta co możesz zainstalować w „Slow” czy „Fast” na jakiś model , ale w tych wersjach jest brak optymalizacji pod konkretny model wersję co powoduje róże kwiatki a bateria zdycha szybciej a net mobilny zasysa dużo więcej
    ps.
    Stabilna oficjalna wersja w10m na konkretny model to coś innego niż beta do testów o czym się sam przekonałem z Lumia1520 mając WP8.1 vs. beta W10M

   • Wania pisze:

    „… wyszła oficjalna aktualizacja do WP10…” – powiedz to mojej (już na szczęście) byłej Lumi 925… Kłamcą od M$ nigdy już nie uwierzę!

 7. Dancap pisze:

  Czytając komentarze wydaje mi sie, że „znawcy” myślą, że MS to tylko mobilny system 😀

  • Wania pisze:

   Czy ktoś tu neguje inne działy M$, nie, więc chyba jesteś takim samym „znafcą” . A jad dobrze przeczytasz komentarze, to zobaczysz, że piszą tu ludzie tylko o WP i tylko jemu wróżą upadłość!

  • zxs79 pisze:

   Czytając twój komentarz mam wrażenie że nie łapiesz o co nam chodzi. Mam się mordować z telefonem dla którego zapowiedziano rok bez znaczących aktualizacji tylko dlatego że MS robi świetny pakiet biurowy na komputery stacjonarne?

   • zxs79 pisze:

    Zapomniałem dodać że ten pakiet biurowy jest równie dobry na Androidzie czego o tym w mojej Lumi925 powiedzieć nie mogę.

   • Dancap pisze:

    Ale jaki brak znaczących aktualizacji? Widać nie oglądałeś konferencji. W lipcu, sierpniu ma wyjść na WSZYSTKIE urządzenia z W10 aktualizacja „Anniversary Update” w tym roku ma jeszcze wyjść redstone1 a w przyszłym redstone2. Ale nic się nie dzieje 😀 Chciałbym aby tyle się nie działo na adroidzie 🙂

  • Nazir pisze:

   @Dancap,
   Byłem pierwszym i największym sympatykiem mobilnego systemu od MS , nawet uważałem że to idealne rozwiązanie i kompatybilność synch. z win8.1 i win10 z pc
   Dziś z perspektywy czasu wszystko inaczej wygląda niż na pc , mimo że kupiłem flagowca Lumia1520 za nie małe pieniądze to zostałem potraktowany jak frajer przez MS i po 2 latach nie mam aktualizacji i smartfona który by działał lepiej od tych z Android.
   ps.
   Reasumując , po co więc kupowałem plastikową Lumia za 2500 zł. jak mogłem kupić dużo lepiej wykonanego i lepszego flagowca z Android.
   Tak więc z braku wyboru i nauczony na błędach kupuję teraz SGS7 Edge i sądzę że za 2 lata jeszcze ten smartfon będzie miał aktualizację i dużo więcej warty będzie niż plastikowa moja Lumia1520 której teraz nawet za 700 zł. nikt nie chce kupić .

 8. zxs79 pisze:

  Ta konferencja…. wzmianki na niej odnośnie WM10… i teraz kolejne ułatwienia dla Androida wiążące go z usługami lub pakietami MS. Czym wam to śmierdzi? Bo mi porzuceniem systemu mobilnego w niedalekiej przyszłości… Ciekawe jak będą śmigać surphace coś tam na Androidzie 🙂

  • Nazir pisze:

   @zxs79
   Zważając na to co wyprawia MS od 1,5 roku i świadomie ubija system , brak aktualizacji w10m i ciągle zabawa w kotka i myszkę raczej zniechęca do tego systemu i sądzę że jest to świadome celowe działanie ze strony MS a w tym czasie od 1,5 roku coraz więcej usług jest przygotowywanych dla Android

   Reasumując mam Lumia1520 i raczej nie prędko kupię kolejny smartfon od MS a najbliższy zakup na dniach to SGS7 Edge 🙂

   • Wania pisze:

    Tak jak mówicie, M$ powoli, drobnymi kroczkami zmierza do wygaszenia swojego systemu, a mocne inwestowanie w Androida. Apki od M$ które pojawiają się na Androidzie są lepszej jakości, niż te dostępne na WP.

 9. Nazir pisze:

  Wszystkie usprawnienia są miło widziane od MS ale również od Google

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama