, Microsoft Newsy

Windows 10 niby za darmo, ale…

Popularne produkty:

9 odpowiedzi na “Windows 10 niby za darmo, ale…”

 1. Tirinti pisze:

  To nie są reklamy ale promocje aplikacji. Są znacznie mniej uciążliwe od reklam na portalach. Generalnie reklamy powinny być zdelegalizowane i by było po problemie.
  Natomiast znacznie większym problemem jest to, że od lipca nowe komputery sprzedawane z Windows będą musiały mieć TPM. Z jednej strony to dobrze, bo poprawi bezpieczeństwo, z drugiej źle jak ktoś chce mieć inny system, ponieważ płyta główna będzie miała na stałe przypisaną licencję i z innym systemem się nie uruchomi. W przypadku desktopa, można sobie złożyć samemu, ale notebooki będą miały na zawsze taki system z jakim się go kupi włącznie z brakiem możliwości kupna notebooka z Windows 10 PL i zainstalowanie na nim Windows 10 Pro EN.

  • Wojciech pisze:

   @Tirinti Poważnie to mówisz? Nawet Linuxa nie zainstalujesz? W takim razie Windows 10 to większy syf od Visty…A hindus jako szef to porażka

   • Tirinti pisze:

    Jak kupisz komputer z preinstalowanym Windows 10 Redstone OEM, to Linuxa nie zainstalujesz, chyba że Ci się uda zhackować UEFI. Co więcej jak Ci płyta główna padnie to danych z dysku systemowego nie odzyskasz bo będą zaszyfrowane kluczem wbudowanym w płytę.
    Choć to wymaganie nie jest do końca jasno określone. Jest wymagane TPM 2.0 must be present and enabled by default a dalej jest lista wyjątków od reguły. Co sprawia, że nie do końca wiadomo co oznacza enabled by default. Można to rozumieć jako obowiązkowo poza wymienionymi wyjątkami lub obowiązkowo domyślnie włączone z możliwością wyłączenia a w wyjątkowych przypadkach może być domyślnie wyłączone. Tak czy inaczej Microsoft dąży do pełnej kontroli sprzętu więc jak w tym roku jakaś furtka zostanie to pewnie za rok ją domkną.

    • Wojciech pisze:

     No to chyba czas uczyć się Linuxa na sprawdzonej maszynie, może używanej ale lepszej pod każdym względem

 2. Wojciech pisze:

  Znowu to magiczne słowo – hejterzy…

 3. bartolinio pisze:

  najbardziej to wpienia na kompach, które nie spełniają specyfikacji by dostać Win10, klikasz że chcesz aktualizować, system sprawdzi komp, wywali okienko że tego kompa nie da się zaktualizować i… nadal będzie namawiał do aktualizacji do Win10 (sic!)… chore to!

 4. qwerty pisze:

  szczerze mówiąc w Win10 nie zauważyłem reklam, bardziej przeszkadza mi brak opcji nie ściągania aktualizacji przez Windows Update – teraz są tylko 2 opcje: pobieraj i instaluj automatycznie lub pobieraj i pozwól mi zdecydować kiedy zainstalować – idiotyzm totalny – mam słabe łącze i jak po uruchomieniu odpali mi się autoaktualizacja to albo czekam 30 min na ściągnięcie się tego albo wyłączam proces za to odpowiadający w menadżerze zadań…

  • Wojciech pisze:

   @qwerty Przecież to było wiadome jeszcze przed premierą….nie, nie mają zamiaru tego zmieniać…

 5. Miki pisze:

  DoNotSpy 10 zalatwia problem nachalnych aktualizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama