, Dyski HDD Testy Toshiba

Toshiba N300 – test i recenzja. Szybki dysk HDD do NAS

Toshiba N300 / fot. mobiManiaK.pl

Popularne produkty:

3 odpowiedzi na “Toshiba N300 – test i recenzja. Szybki dysk HDD do NAS”

 1. Stasiek pisze:

  Panie Szymonie
  Popieram przedmówcę DAWID N300.
  Tu nie chodzi o pracę obracających się talerzy, chodzi o pracę głowic nawet jak dysk nie jest obciążony. Dysk pracuje, jak to przedmówca określił, jak dzięcioł i jest to wyraźnie zauważalne nawet podczas pracy biurowej. W stosunku do Seagate Iron Wolfa pracuje jak standardowy dysk desktopowy a nie jak dysk przeznaczony dla NAS. Może jego żywotność i inne parametry są i dobre, ale parametry hałasu pracy głowic dyskwalifikują ten dysk jako nadający się do pracy w NAS – szczególnie w serwerach domowych. Kierowałem się Pana recenzją, zakupiłem 4 dyski i naprawdę żałuję. Trzeba było jednak pozostać przy Seagate Iron Wolf..

 2. Dawid N300 pisze:

  Panie Szymonie, kupiłem dwa dyski po przeczytaniu tej recenzji i zastanawiam się czy tekst jest mocno redagowany czy nie było możliwości „usłyszenia” dźwięku niczym Ursus c330.

  Dysk jest głośny i nie chodzi mi o huczenie talerzy. Głowica niczym dzięcioł tłucze tak głośno, ze aż słychać do sąsiada.

  Całość w Synology DS918+, którego momentami przez ten dźwięk mam ochotę wyrzucić za okno.

  Na razie są dwa dyski, ale co się stanie jak dokupię jeszcze dwa? Strach pomyśleć.

  • Szymon Marcjanek pisze:

   Panie Dawidzie, o głośności wspominałem w recenzji pisząc,
   „W warunkach biurowych trzeba wrażliwego ucha, aby wychwycić dźwięk obracających się talerzy, ale w nocy pracujący dysk jest już dobrze słyszalny (35 dB dla edycji 6 i 8 TB lub 34 dB dla dysku 4 TB).”

   Nie jest to opinia „redagowana”. Tak się składa, że jeden z dysków testowanej powyżej serii Toshiby siedzi w NASie stojącym obok mnie (2-kieszeniowy Synology), więc na co dzień mam przyjemność z nim obcować – i na pewno nie porównałbym go do Ursusa. 😉

   Oceniam oczywiście subiektywnie, niemniej w biurze pracującej Toshiby nie słyszę. Ginie całkowicie w normalnym, biurowym szumie. Może (i niemal na pewno będzie) przeszkadzać, kiedy NAS stoi w sypialni, o czym wspominałem już w recenzji. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama