, Motoryzacja Newsy

Toyota rezygnuje z Android Auto i zarzuca Google inwigilację

Android Auto / Foto: digitaltrends.com

Android Auto / Foto: digitaltrends.com


Popularne produkty:

Jedna odpowiedź do “Toyota rezygnuje z Android Auto i zarzuca Google inwigilację”

  1. g2-b58996c504c5638798eb6b511e6f49af pisze:

    Szanowny autorze artykułu proszę byś spróbował zadbać o prywatność, a potem będziesz mógł podzielić się z czytelnikami swoimi wrażeniami. Zaś pisanie o tym, że gdyby ktoś spróbował zrezygnować z czegoś, to by „miał przed sobą ciężkie zadanie”, to FUD (Fear, Uncertainity, Doubt).
    Aby trochę rozjaśnić czytelnikom sprawę dbania o prywatność nadmienię, że jest cała masa rozwiązań, które bez istotnych niedogodności (a nawet czasem z korzyściami) zwiększają prywatność użytkowników urządzeń cyfrowych. Na przykład: zamiast korzystać z nawigacji online, można pobrać na przenośne urządzenie aplikację nawigacyjną, mapy i spisy POI – w ten sposób dostawcy lokalizacji nie są informowani gdzie przebywa użytkownik, ani z jakich POI korzysta, a dodatkowo taki użytkownik nie jest uzależniony od zasięgu internetu i opłat za niego (co ma szczególne znaczenie przy wycieczkach zagranicznych). Zadanie nie jest całkiem łatwe – bo trzeba się przygotować wcześniej (czyli pobrać aplikację i dane), ale takie korzystanie jest moim zdaniem wygodne.
    A co do sprawy z Toyotą, to mam nadzieję, że jej działanie jest motywowane odpowiedzialnością firmy przed klientami (Toyota swojego czasu sparzyła się i jej przewodniczący publicznie przepraszał), a nie korzystniejszą umową z Apple.

Dodaj komentarz


reklama