, Poradniki Systemy operacyjne

Jak szybko i za darmo przenieść Windows 10 na inny dysk (poradnik)

fot. techManiaK.pl

fot. techManiaK.pl


Popularne produkty:

10 odpowiedzi na “Jak szybko i za darmo przenieść Windows 10 na inny dysk (poradnik)”

 1. bartolinio pisze:

  A jak zrobić przeniesienie systemu z dysku M2 na nowy M2 mając oczywiście tylko 1 takie gniazdo? 🙂

  • Szymon Marcjanek pisze:

   Trudna sztuka. 🙂
   Być może w grę wchodzi tymczasowe przeniesienie systemu na dysk zewnętrzny – oczywiście przy założeniu, że komputer jest w stanie ruszyć z USB. Przyjrzę się temu na dniach. 🙂

 2. staszek pisze:

  Podczas instalacji programu należy wskazać folder dla kopi zapasowych, przy czym z automatu jest to dysk D. Jeśli chcę sklonować system na dysk D (nowy) to do kopii zapasowych powinienem używać dysku C czy D?

  • bartolinio pisze:

   To bez znaczenia, przy klonowaniu nie jest to używane, klonowanie odbywa się bezpośrednio z dysku na dysk

 3. Marek pisze:

  A jak zrobić przeniesienie systemu z dysku małego dysku M2 na nowy większy dysk M2 NVMe mając oczywiście tylko 1 takie gniazdo w laptopie? A o kieszeniach obsługujących dyski m2 nvme można zapomnieć.

  • Szymon Marcjanek pisze:

   Jedyna opcja to przeniesienie systemu na dysk zewnętrzny, po czym odtworzenie go na nowym nośniku – o ile da się to zrobić, bo przyznam, że nie próbowałem. 🙂

   • Marek pisze:

    Sklonowanie systemu z dysku m2 w laptopie na dysk zewnętrzny po usb kończy się niebieskim ekranem z błędem „inaccessible boot device”.

    • heh pisze:

     USB nie jest ustawione na bootowanie dlatego ten błąd.Mussisz ustawic w biosie secure boot i włączyć UEFI and Legancy OS.

   • heh pisze:

    Przecież łatwo przenieść m2 na m2 dodając adapter można podpiąć pod sata lll jeśli ma się dodatkowe wejście ,a jak nie to kupuje się adapter do adaptera pod usb.Kilka adapterów. Przecież to są pamięci półprzewodnikowe i będą działać na USB jeśli ma się adaptery. Nie wiem jak będzie nvme PCIE ale można zrobić to u kogoś kto ma takie wejście lub znaleźć adapter na dwa wejścia.Uważam ,że można to zrobić na USB lub SATA ,bo wszystkie te pamięci mają wsteczną kompatybilność czyli ta PCIE nmve zadziała na SATA ale również na usb z adapterem zasilającym.

 4. nwm pisze:

  Co jeśli „stary” dysk z systemem korzysta z MBR? nie mogę go zmienić, bo bym musiał go najpierw sformatować, a wtedy bym stracił system. czy w takim razie muszę przekonwertować nowy dysk na MBR? Chodzi mi o to, czy większym priorytetem jest zgodność tablic obu dysków, czy to, aby nowy dysk korzystał z nowej, lepszej tablicy? Z góry dziękuję za odpowiedź

Dodaj komentarz


reklama