, Acer Laptopy 15,8" + Sprzęt dla gracza Testy

Acer Predator Helios 500 – test. Laptop do gier z GeForce GTX 1070

Acer Predator Helios 500/fot. mobiManiaK.pl

Acer Predator Helios 500/fot. mobiManiaK.pl


Popularne produkty:

3 odpowiedzi na “Acer Predator Helios 500 – test. Laptop do gier z GeForce GTX 1070”

 1. duke pisze:

  Za te cenę bez 4K, toż to pikseloza.

  • HAL-9007 pisze:

   Chłopie co ty bredzisz. 4k na 27-calowym monitorze to jest drobny maczek a ty chcesz 4k i 17 cali. Tacy jak ty wypisują brednie w internecie i wprowadzają w błąd konsumentów.

  • HAL-9007 pisze:

   Pozwolę sobie napisać swoją własną ocenę z perspektywy użytkownika tego laptopa od 9 miesięcy.

   BATERIA 2/10 (7/10 jeśli przyjmiemy że nie jest to typowy laptop do „grania w autobusie”)
   Najprawdopodobniej słaba, jak to zresztą bywa w tego typu laptopach. Osobiście korzystam z tego laptopa jak z komputera stacjonarnego i nie odłączam go z sieci.

   EKRAN 9/10
   Faktycznie jasność mogłaby być większa, ale obraz sam w sobie jest prześliczny. Miałem okazję popracować przez jakiś czas na kapitalnym monitorze Acer Predator XB271HUBMIPRZ i po powrocie do laptopa nie odczułem różnicy

   JAKOŚĆ 7/10
   Jakość w tym przedziale cenowym pozostawia niestety pewien niesmak. Podświetlenie klawiatury które blaknie z czasem. Nie wiadomo czy to wina sprzętu czy oprogramowania. Pojawiające się delikatne trzaski podczas otwierania i zamykania pokrywy laptopa. Sama pokrywa nie jest idealnie stabilna. Na plus – plastik z którego wykonany jest laptop jest bardzo solidny i dobrej jakości.

   WYDAJNOŚĆ 10/10
   Brak thermal throttlingu i power throttlingu. Po undervoltingu temperatury w stresie nie przekraczają 89 stopni a podczas grania w wymagające gry 85 stopni. I mówię tutaj o pracy wentylatorów na auto (do 3500 rpm). Laptop jest wtedy bardzo cichy i deklasuje inne laptopy w tym przedziale cenowym. Nie znajdziecie innego który jest jednocześnie chłodny i cichy jak Helios 500. A jeśli ktoś chce, można ustawić wentylatory na turbo (do 4400 rpm). Wówczas temperatury spadają o około 10 stopni i laptop faktycznie jest głośny, ale nie bardziej niż inne gamingowe laptopy w trybie turbo.

   GRY 10/10
   Jeszcze raz, brak throttlingu, cisza. Do tego 144hz, G-Sync, matryca IPS. Nie wiem co tu więcej dodawać.

   KLAWIATURA 8/10
   Klawiatura jest bardzo przyjemna zarówno podczas pisania jak i grania.

   I należy też dodać że laptop kosztował (i kosztuje jeśli jeszcze mozna go gdzieś kupić) około 8700zł za wersję z i7-8700H. I jest to jedyna słuszna wersja (nie licząc AMD). Wersja z i9-8900h jest kompletnie bezsensowna. Niewiele większa wydajność CPU przepłacona throttlingiem oraz wyższą ceną (właśnie około 11000 zł).

Dodaj komentarz


reklama