, Acer Laptopy 15,8 cali + Sprzęt dla gracza Testy

Acer Predator Helios 500 – test. Laptop do gier z GeForce GTX 1070

Acer Predator Helios 500/fot. mobiManiaK.pl

Popularne produkty:

3 odpowiedzi na “Acer Predator Helios 500 – test. Laptop do gier z GeForce GTX 1070”

 1. duke pisze:

  Za te cenę bez 4K, toż to pikseloza.

  • HAL-9007 pisze:

   Chłopie co ty bredzisz. 4k na 27-calowym monitorze to jest drobny maczek a ty chcesz 4k i 17 cali. Tacy jak ty wypisują brednie w internecie i wprowadzają w błąd konsumentów.

  • HAL-9007 pisze:

   Pozwolę sobie napisać swoją własną ocenę z perspektywy użytkownika tego laptopa od 9 miesięcy.

   BATERIA 2/10 (7/10 jeśli przyjmiemy że nie jest to typowy laptop do „grania w autobusie”)
   Najprawdopodobniej słaba, jak to zresztą bywa w tego typu laptopach. Osobiście korzystam z tego laptopa jak z komputera stacjonarnego i nie odłączam go z sieci.

   EKRAN 9/10
   Faktycznie jasność mogłaby być większa, ale obraz sam w sobie jest prześliczny. Miałem okazję popracować przez jakiś czas na kapitalnym monitorze Acer Predator XB271HUBMIPRZ i po powrocie do laptopa nie odczułem różnicy

   JAKOŚĆ 7/10
   Jakość w tym przedziale cenowym pozostawia niestety pewien niesmak. Podświetlenie klawiatury które blaknie z czasem. Nie wiadomo czy to wina sprzętu czy oprogramowania. Pojawiające się delikatne trzaski podczas otwierania i zamykania pokrywy laptopa. Sama pokrywa nie jest idealnie stabilna. Na plus – plastik z którego wykonany jest laptop jest bardzo solidny i dobrej jakości.

   WYDAJNOŚĆ 10/10
   Brak thermal throttlingu i power throttlingu. Po undervoltingu temperatury w stresie nie przekraczają 89 stopni a podczas grania w wymagające gry 85 stopni. I mówię tutaj o pracy wentylatorów na auto (do 3500 rpm). Laptop jest wtedy bardzo cichy i deklasuje inne laptopy w tym przedziale cenowym. Nie znajdziecie innego który jest jednocześnie chłodny i cichy jak Helios 500. A jeśli ktoś chce, można ustawić wentylatory na turbo (do 4400 rpm). Wówczas temperatury spadają o około 10 stopni i laptop faktycznie jest głośny, ale nie bardziej niż inne gamingowe laptopy w trybie turbo.

   GRY 10/10
   Jeszcze raz, brak throttlingu, cisza. Do tego 144hz, G-Sync, matryca IPS. Nie wiem co tu więcej dodawać.

   KLAWIATURA 8/10
   Klawiatura jest bardzo przyjemna zarówno podczas pisania jak i grania.

   I należy też dodać że laptop kosztował (i kosztuje jeśli jeszcze mozna go gdzieś kupić) około 8700zł za wersję z i7-8700H. I jest to jedyna słuszna wersja (nie licząc AMD). Wersja z i9-8900h jest kompletnie bezsensowna. Niewiele większa wydajność CPU przepłacona throttlingiem oraz wyższą ceną (właśnie około 11000 zł).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama