REKLAMA TP
, Dyski SSD Newsy

Jeśli kupować dysk SSD, to właśnie teraz! Nośniki tanieją na potęgę

Popularne produkty:

6 odpowiedzi na “Jeśli kupować dysk SSD, to właśnie teraz! Nośniki tanieją na potęgę”

 1. Jkx pisze:

  W laptopie HDD może paść na dobrą sprawę w najmniej spodziewany momencie, w końcu laptopy spadają z stolików bez ostrzeżenia, a stosunkowo niewielkie przeciążenie jest w stanie uszkodzić HDD, przynajmniej mi 3 tak padły. Do tego 2,5 calowy HDD jest sam z siebie powolny i wymiana na Ssd daje efekt znacznie lepszy niż w wypadku blaszaka.

 2. PawełG pisze:

  Jeśli ceny „spadają na potęgę” to po cholerę się spieszyć? Żeby przepłacać? A ceny spadają bo wchodzą kości QLC, z których trwałością może być kicha. TBW przyzwoite, ale to tylko statystyczna deklaracja producenta (fakt, że wiążąca), a co w praktyce? Wolę poczekać na test.

 3. Preza pisze:

  Dyski SSD maja tylko jeden jedyny minus. Brak oznak, że za chwilę padną.

  • Blue pisze:

   A HDD takie oznaki dawały? Mój twardy dysk przed śmiercią działał idealnie. Aż pewnie dnia po prostu wysiadł bez żadnego ostrzeżenia. Pliki z dysku nie do odzyskania (chyba że zapłaciłbym kupę kasy profesjonalnej firmie).

   • Kaszak pisze:

    Czasem dają, trzeba tylko sprawdzać odpowiednie wartości SMART, zwłaszcza Offline_Uncorrectable. Tak samo z SSD, katastrofę czasem można przewidzieć dzięki ostrzeżeniom w SMART.

   • Fffff pisze:

    I tak trzeba robić backup, więc bez różnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama