REKLAMA TP
niedziela, 28 marca 2021, Szymon Marcjanek

Huawei MateBook D 16 – ładny, wydajny i długo trzyma na baterii (TEST)

Huawei Matebook D 16-25
Huawei MateBook D 16 / fot. techManiaK.pl

0 odpowiedzi na “Huawei Matebook D 16-25”

 1. Adam pisze:

  Co jest wydajnego w Radeon RX Vega 6 ?
  Konkurencja w tej cenie oferuje GeForce RTX 2060.

  Czas pracy zaledwie 100 minut pod obciążeniem też trudno uznać za dobry, bo konkurencja trzyma kilka razy dłużej.

  • Szymon Marcjanek pisze:

   RTX to zupełnie inna klasa grafiki, więc trudno ją porównywać z układami Vega. Jeśli już porównywać Vega, to raczej z serią GeForce MX.

   100 minut pod maksymalnym obciążeniem to nie jest zły wynik jak na komputer z podzespołami tej klasy – Vega to nie integra Intela, ma większe wymagania, więc zużywa więcej energii. Nie ma też większego sensu patrzeć na MateBooka przez pryzmat maksymalnego zużycia energii, bo w praktyce rzadko kiedy taki scenariusz się ziści. To nie jest laptop do gier.

   • Adam pisze:

    Dlaczego trudno porównywać kiedy konkurencja w tej cenie ma Legion 5 z RTX 2060 ?
    Chyba tylko dlatego że Huawei przegra z kretesem.

    100 minut to fatalny wynik jak na komputer z tak słabą karta graficzną.

    Co pokazuje że ten laptop jest bez sensu, bo do grania czy wymagających zadań się nie nadaje.

    • Szymon Marcjanek pisze:

     Trudno porównywać gamingowy Legion z uniwersalnym MateBookiem, bo to komputery stworzone z myślą o różnych użytkownikach, szukających odmiennych rzeczy w komputerze.

     MateBook nie jest komputerem do gier, za to ma ciekawszy ekran i na baterii pociągnie dłużej – i nie, nie w trybie maksymalnej wydajności, ale w trybie optymalizowanym / energooszczędnym, bo to te scenariusze w wypadku MateBooka trzeba rozważać jako preferowane z punktu widzenia typowego użytkownika.

     Kończąc ten wątek ze swojej strony – ja widzę ogromną różnicę między tymi laptopami, Ty najwyraźniej jesteś innego zdania. I niech tak zostanie. 🙂

     • Adam pisze:

      Poza tym nie wiem co jest ciekawego w kiepskim ekranie Full HD z migotaniem PWM. Konkurencyjny Xiaomi Mi Laptop Pro 15 ma ekran 3,5K OLED.

     • Adam pisze:

      Przecież Lenovo też ma tryb oszczędzania energii. Wiec jest lepszy z punktu widzenia typowego użytkownika, bo pozwala wybierać między duża wydajnością a długim czasem pracy na baterii.

 2. Patryk pisze:

  Czy on ma dotykowy ekran? Myślałem że ma bo specjalnie zwracałem swojego matebook x 2020 i chciałem tego kupić ale nigdzie nie mogę tego doczytać.

  • Szymon Marcjanek pisze:

   Nie, nie ma dotykowego ekranu. Dotyk znajdziesz np. w MateBooku X Pro, ale to model o nieco innej charakterystyce niż linia D.

   • Patryk pisze:

    kurcze no nic ale lipa to będę musiał znowu zamówić matebook x 2020 … Bo niczego tańszego chyba nie znajdę z dotykiem. A szkoda bo myślałem że te 16 cali w dotyku bardzo by mi odpowiadały

 3. Michał_1000 pisze:

  Coś co skłoniło mnie to zakupu tego laptopa do jego 16’1 calowy ekran. Pracuje wiele godzin dziennie przy komputerze oraza zacząłem wykorzystywać go do śledzenia krypto. Sprawdza się ekstra i co najważniejsze można dostać do w atracyjnej cenie w VIP klubie komputronika. Pomocny artykuł! Dzięki.


reklama