, Apple Google Microsoft Pozostali Systemy operacyjne TOP-10

Top 5 OS dla netbooków wg MobiManiaKa

Popularne produkty:

9 odpowiedzi na “Top 5 OS dla netbooków wg MobiManiaKa”

 1. Miuosh01 pisze:

  Mam pytanie, instalowałem już raz ubuntu 13.04 na samsung nc110 i nie mogłem znaleźć sterowników do karty graficznej, tutaj nie powinno być tego problemu? jak myślicie, skoro jest to wersja dedykowana na netbooki.

 2. hacker.1986 pisze:

  Artykuł jakby żywcem zgapiony z:
  lifehacker.com/#!547…ng-systems
  Może czasami warto pomyśleć nad czymś swoim, a nie kraść czyjąś własność intelektualną.

  • marcin pisze:

   „Jakby” robi różnicę. To, że wymienione systemy operacyjne się pokrywają nie znaczy, że jest to plagiat. Argumentacja wyboru i treść artykułu jest inna, zatem może czasami warto przeczytać, a nie bezpodstawnie oskarżać kogoś o kradzież własności intelektualnej.

 3. Latirro pisze:

  @T chyba nigdy nie korzystałeś z Linuksa że takie głupoty gadasz, netbook jak nazwa wskazuje służy do korzystania z internetu, przeglądarki, maila i jakiegoś komunikatora, ew. do otwarcia na szybko jakichś dokumentów i Ubuntu sprawuje się wyśmienicie. Używałem XP’ka i Linux w porównaniu do niego był dużo szybszy oraz lepiej gospodarował baterią, wystarczała na dłużej, a przeglądanie internetu, komunikacja z bliskimi to czysta przyjemność, jeśli czegoś nie znamy to nie oceniajmy po wyglądzie, pozdrawiam

 4. MrQ pisze:

  @T: Śmieci dlatego, że nie mają okienek w logo? Czy też sprawdzałeś każdy z tych systemów i masz pewność, że są do niczego?

 5. T pisze:

  Raczej powinno być TOP 3
  Windows 7, Windows Vista i Windows XP
  Windows 2000 i 98 ro już raczej nie będą miały driverów.

  Natomiast to co tu opisaliście to są bezużyteczne śmieci… no może poza Androidem, który nadaje się do telefonów.

 6. mrD pisze:

  Nie powiem, że czekałem na taki artykuł, bardzo byłem ciekaw co poza ubuntu netbook remix i win7 jest ciekawego na mojego malucha.

  Swoją drogą, czekam na jeszcze jeden artykuł, co prawda temat rzeka, ale ciekaw jestem jakiejś listy najciekawszych darmowych aplikacji na ntb (gimp/photoshop ‚troche’ za ciężkie są, ale paint.net już z powodzeniem nadaje się do podstawowych zastosowań).

 7. Waldek pisze:

  Chłopaki pisząc artykuły nie mają każdego netbooka z tym systemem w ręku i mierzą w ile się uruchomi, To są informację skąś zaczerpnięte i to jest zwykłe czepianie się, skąd wiedzą, że akurat 20 s. może nie robili takich testów ostatnio jak Ty. Pozdr.

 8. 3DK pisze:

  Oczywiście przy Ubuntu ani słowem o wersji netbook edition, która ma nieco przebudowany interfejs w celu lepszej współpracy z ekranami o niskich rozdzielczościach (aktualnie Unity).

  I ten rozruch w 7 sekund… Chyba na porządnym laptopie z dyskiem SSD, bo na Atomie N450, 2 GB RAM i standardowym dysku 5400 RPM potrzeba ponad 21 sekund. Mierzyłem na czystej instalacji ze stoperem w ręku (Asus Eee PC 1005P).

  Na Core i7 720QM, 8 GB RAMu i Seagate Momentus XT (4 GB SSD SLC i talerze 7200 RPM) też nie udało mi się osiągnąć wspomnianych 7 sekund.

  Jolicloud bazuje na Ubuntu i piszecie, że potrzebuje około 20 sekund, co jest zgodne z prawdą. Radziłbym więc poprawić wprowadzające czytelnika w błąd informacje ultraszybkim uruchamianiu Ubuntu.

  I jeszcze jedno. Piszemy Linux, ale odmieniamy Linuksa, Linuksie, Linuksem.

Dodaj komentarz


reklama