>

Jak wybrać przenośne panele słoneczne i magazyny energii? Oto świetny sposób na podróż bez kompromisów

Podróżowanie bez rezygnacji z najpotrzebniejszych urządzeń elektrycznych? Jeżeli nie godzisz się na kompromisy, to świetnym rozwiązaniem mogą być przenośne panele słoneczne. W tym miejscu dowiesz się jak dobrać odpowiedni sprzęt dla siebie, do czego może nam posłużyć oraz jak efektywnie go wykorzystywać.

Czy pasjonujesz się podróżami? Jeżeli tak, to przenośny magazyn energii może być na wagę złota. Odpowiedni sprzęt nie tylko połączy Cię ze światem, ale sprawi, że Twoje wojaże wejdą na zupełnie nowy poziom. Niezależnie od miejsca, które masz zamiar odwiedzić, nic nie stanie na przeszkodzie, aby oglądać telewizję, przeglądać Internet i słuchać ulubionej muzyki. Sprawdź najlepsze rozwiązania wykorzystujące energię słoneczną, które pomogą Ci w odkrywaniu świata.

Jak dobrać odpowiedni panel słoneczny?

Mobilne panele słoneczne są coraz popularniejsze, co spowodowane jest m.in. zwracaniem większej uwagi na ślad węglowy i – co oczywiste – możliwością ładowania swoich urządzeń poza domem. Jak jednak dobrać odpowiedni panel słoneczny? Chcąc tego dokonać należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów.

Moc

Jak nietrudno się domyślić, różne urządzenia oferują różną moc wyrażaną w watach. Te z większą mocą są cięższe i mniej mobilne, ale świetnie nadają się do kampera. Mniejsze pojemnościowo magazyny energii są bardziej poręczne i pasują do urządzeń przenośnych.

Dobierając bank mocy, dobrym pomysłem jest zerknąć na nasze urządzenia, aby móc oszacować przybliżone wartości, których będziemy potrzebować.

Gwarancja i cena

Ilość funkcji i pojemność może być uzależniona od ceny. Przy wyborze panelu powinniśmy szukać takiego urządzenia, które spełni nasze wszystkie oczekiwania. Warto jednak nie oszczędzać na jakości i zainwestować w sprzęt, który posłuży nam jak najdłużej.

Odporność na warunki atmosferyczne

Kupując przenośny panel słoneczny powinniśmy celować w sprzęt odporny na ciężkie warunki atmosferyczne, takie jak deszcz. Poziom wytrzymałości powinien odpowiadać naszym wymaganiom, co do aktywności spędzanej na zewnątrz. Jeżeli celujemy w bardziej intensywne wojaże, być może powinniśmy wybrać coś z wyższym poziomem ochrony. Jako że to jednorazowa inwestycja, warto wybrać sprzęt solidny w tym względzie.

Mobilność

Przenośność to kolejny ważny aspekt, jaki powinniśmy brać pod uwagę. Cięższe urządzenia sprawdzą się idealnie w bardziej stacjonarnych sytuacjach, jak dłuższe spędzanie czasu na powietrzu w określonym miejscu. Trzeba jednak pamiętać, aby sprawdzić, czy taki sprzęt możemy przewozić w samochodzie, w wypadku konieczności jego transportu.

BLUETTI

Osoby, które wolą bardziej intensywne aktywności mogą zainteresować się lżejszymi rozwiązaniami, które nie będą stanowić dla nas wielkiego ciężaru podczas wycieczek.

Podczas wyboru koniecznie sprawdźmy wagę i rozmiary, aby wpasowały się one w nasze oczekiwania. Zwróćmy uwagę na obecność uchwytów i futerałów.

Opcje przechowywania energii

Panele słoneczne są często wyposażone w dodatkowe akcesoria. Podczas doboru odpowiedniego sprzętu wybierzmy taki, który będziemy mogli podpiąć do zewnętrznego magazynu energii. Takie rozwiązanie pozwoli przechować moc na później, gdy nie będziemy mogli skorzystać z dobrodziejstw Słońca.

Świetnym wyborem mogą okazać się tutaj stacje BLUETTI AC180, EB3A, EB70 oraz AC200MAX.

BLUETTI AC180 to stacja zasilająca o mocy 1800 watów i pojemności 1152 Wh. Oferuje swoim użytkownikom m.in. 5 lat gwarancji, szybkie ładowanie od 0 do 80% w 45 minut i obsługę za pomocą aplikacji. Zasili nie tylko telefon i laptop, ale również ekspres do kawy i lodówkę.

Z kolei model EB3A oferuje moc 600 watów i pojemność 268 Wh. Stację naładujemy do 80% w 30 minut. Tu również możemy liczyć na obsługę nieco cięższych urządzeń.

EB70 jest nieco większy od EB3A, bo oferuje 716 Wh i moc 800 watów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stację wykorzystać np. podczas kampingów.

AC200MAX oferuje całkiem imponujące 2200 watów i pojemność 2048 Wh. W tym wypadku obsługa urządzeń dużego kalibru nie będzie stanowiła najmniejszych problemów.

Więcej informacji na temat urządzeń, dodatkowe możliwości i szczegóły dotyczące ich specyfikacji znajdziemy na stronie producenta.

Jak można wykorzystywać przenośne panele podczas podróżowania?

Wiele z zastosowań przenośnych paneli słonecznych jest dość oczywistych. Mimo to warto wymienić kilka z nich:

  • Ładowanie urządzeń
  • Gotowanie
  • Rozświetlenie campingu
  • Zasilenie akumulatorów kampera
  • Przygotowanie sprzętu na sytuacje awaryjne.

To tylko kilka sposobów na to, w jaki sposób możemy wykorzystać nasze panele słoneczne. Od prostego ładowania naszego telefonu, po zasilenie sprzętów dużego kalibru. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Jak efektywnie korzystać z przenośnego panelu słonecznego? Poznaj kilka ciekawych wskazówek

Podczas naszych podróży możliwe, że będziemy musieli nieco poplanować, aby w jak najefektywniejszy sposób wykorzystać panele słoneczne. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc.

  • Planuj swoją podróż w taki sposób, aby panele wystawiać jak najbardziej na promienie słoneczne.
  • Panele mocuj dokładnie, w taki sposób, aby nie groziło im uszkodzenie. Niech będą jak najbardziej wystawione na Słońce.
  • Zarządzaj poborem energii w taki sposób, aby jej nie marnować.
  • Korzystaj z kontrolerów ładowania słonecznego, aby zoptymalizować wydajność energetyczną i chronić urządzenie.
  • Przygotuj się na pochmurne dni.
  • Monitoruj poziom naładowania baterii.
  • Poszerzaj swoją wiedzę na temat paneli słonecznych z różnych źródeł.

Przenośne panele słoneczne to świetny sposób na to, aby podróżować z wszelkimi urządzeniami elektronicznymi, których potrzebujemy. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy godzić się na kompromisy. Panele słoneczne i magazyny energii firmy BLUETTI znajdziesz pod wskazanym adresem internetowym.

Artykuł sponsorowany

Albert