>

Wyzwania i korzyści związane z hybrydowym nauczaniem na MacBooku

Nauka zdalna i hybrydowa na stałe wpisały się do naszego codziennego życia. Zmiany wprowadzone w czasie pandemii koronawirusa zmieniły nasz sposób postrzegania niektórych aktywności. Coraz częściej decydujemy się na zdalne kursy oraz studia prowadzone w trybie hybrydowym. Kluczowe znaczenie ma tutaj odpowiedni sprzęt. Dzisiaj podpowiemy, jak go wybrać.

Artykuł sponsorowany

Nauczanie hybrydowe – o czym warto pamiętać?

Nauczanie hybrydowe polega na połączeniu zajęć stacjonarnych z tymi odbywającymi się przez Internet. Większość zajęć prowadzona jest za pośrednictwem platform edukacyjnych. Niektóre z nich przeprowadzane są w klasycznych salach lekcyjnych lub wykładowych. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest komfort i wygoda codziennej nauki. Wielu z nas chciałoby podnosić swoje kwalifikacje bez konieczności dojazdów lub przeprowadzki. Lekcje online prowadzone są na każdym etapie edukacji. Obecnie najczęściej dotyczą studentów oraz uczestników prywatnych kursów.

Zajęcia zdalne sprawdzą się w przypadku osób aktywnych zawodowo, osób mieszkających za granicą oraz młodych rodziców. Mogą korzystać z nich także osoby niepełnosprawne oraz wszyscy ci, którzy nie mają możliwości dojazdu na uczelnię. Pomimo licznych zalet, uczestnictwo w zajęciach hybrydowych może okazać się wyzwaniem. Przede wszystkim wymaga odpowiedniego przygotowania technicznego. Podstawą jest komputer oraz dostęp do szybkiego połączenia internetowego. Dodatkowo kursanci mogą wyposażyć się w drukarkę oraz tablet.

Jaki komputer wybrać do nauczania hybrydowego?

Podstawą zajęć hybrydowych jest odpowiednio dopasowany sprzęt, który umożliwi naukę i korzystanie z platform edukacyjnych oraz rozwiązywanie zadań interaktywnych w czasie rzeczywistym. Warto pamiętać, że oprócz uczestnictwa w lekcjach na żywo będziemy zobowiązani do korzystania z przysyłanych przez nauczyciela materiałów dodatkowych.

Na co zwrócić uwagę przed wyborem komputera? Kluczową kwestią są podstawowe parametry procesora. Niezbędne minimum będzie stanowić 4-rdzeniowy procesor wyposażony w pamięć SSD 256 GB. W przypadku MacBooka można sięgnąć po te z procesorem M1 i M2. Podczas zakupów szukaj mobilnych modeli, które pozwolą na korzystanie z komputera także podczas zajęć stacjonarnych. Szybkie ładowaniedługi czas pracy baterii oraz niska waga urządzenia znacznie podniosą komfort codziennego użytkowania.

Szukasz swojego wymarzonego komputera na co dzień? Szeroki wybór laptopów dla uczniów i nauczycieli znajdziesz na: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/apple/rodzaj-laptopa_laptop-dla-nauczyciela. Odpowiednio wybrany sprzęt pozwoli na wygodną realizację zajęć zdalnych i stacjonarnych.

Nauka zdalna na MacBooku – sprawdzone rozwiązanie dla każdego ucznia

Coraz więcej uczniów decyduje się na zakup MacBooka. Laptopy od Apple wyposażone są w najwyższej jakości parametry, które zapewniają najwyższy komfort i efektywność pracy w każdych warunkach. Istotną zaletą jest jednocześnie ekosystem, który pozwala na współpracę z nauczycielem i innymi uczestnikami kursu. Korzystając z MacBooka, łatwo prześlesz wszystkie pliki, udostępnisz prezentację oraz usprawnisz codzienną komunikację. Możliwość połączenia z iPhonem i iPadem dodatkowo usprawnią aktywność podczas zajęć zdalnych. Sam laptop wyróżnia się przy tym cichą pracą, wysoką jakością obrazu oraz nowoczesnym designem.

Artykuł sponsorowany

Akcja partnerska