, Laptopy 14-15,8 cali Lenovo Testy

Lenovo ThinkPad W520 – test MobiManiaKa

Popularne produkty:

9 odpowiedzi na “Lenovo ThinkPad W520 – test MobiManiaKa”

 1. Kris pisze:

  Szkoda , że autorzy tak „lekko” rzucają hasłami typu „Stabilny” i „solidny” … proponuję zapoznać się z problemami tych maszyn zgłaszanymi przez użytkowników ( forum . notebookreview . com ) … losowe wyłączanie się laptopów, BSOD’y … throttling cpu – które na baterii działa max 800 – 1,8 GHz na rdzeń, itd ( http://foru…ost7991287) . Już od baaaardzo dawna widzę polskie recenzje – nie tylko na tym portalu – i wmawianie Polakom takich bzdur że głowa boli widzę że „business is business”.

 2. PS pisze:

  Ile klatek udało Ci się osiągnąć na tym Wiedźminie?

  • marcin pisze:

   Średnio 27-30, ale po raz kolejny powtórzę, że z wyłączonym uber-próbkowaniem oraz, że W520 nie jest stricte laptopem gamingowym!

 3. Jakub pisze:

  Panowie, a jak sprawa wygląda z GTA4? Będzie to miało ręce i nogi na pełnych detalach?

  • marcin pisze:

   Głowy za to nie dam, bo w GTA IV w ogóle nie grałem 🙂 Ale można zrobić ciche założenie, że skoro W520 Wieśka 2 pociągnie to i da radę z GTA IV!

 4. 3DK pisze:

  W takim razie zamiast pisać „bzdura” wypadało zaznaczyć w nawiasie przy tym tytule, że z wyłączonym uber-próbkowaniem, a nie pisać „na maksymalnych ustawieniach”, bo to może wprowadzać innych w błąd.

  Przez maksymalne ustawienia rozumiem wszystko włączone i na maks., a więc również ubersampling, SSAO, AA, etc.. Co do pozostałych tytułów oczywiście nie mam żadnych wątpliwości, że chodzą płynnie 😉

  • marcin pisze:

   No to mamy consensus 🙂 Faktycznie użyłem zbyt dużego skrótu myślowego, bo może nie każdy przy uruchamianiu Wiedźmina 2 z automatu wyłącza uber-próbkowanie… Dzięki! Pozdrowienia.

 5. 3DK pisze:

  Wiedźmin 2 na Quadro 2000M nie działa płynnie (>= 25 FPS) w rozdzielczości Full HD z detalami na maks. i włączonym Ubersamplingiem.

  Clevo P150HM z Intel Core i7-2920XM + 16 GB DDR3 + Radeon HD 6970M + Crucial M4 512 GB po wgraniu najnowszych driverów ATI i patchy do gry z ubersamplingiem nie daje rady. Próbę wciśnięcia Czytelnikom, że na blisko połowę wolniejszej karcie gra śmiga na ustawieniach maksymalnych bez zacinki uznaję za dalece niepoważną.

  A różnica między Quadro 2000M i GTX 460M jest też taka, że ta pierwsza ma znacznie niższe taktowanie. Odpowiednio dla rdzenia, shaderów i pamięci wynosi ono 550 MHz/1100 MHz/900 MHz zamiast 675 MHz/1350 MHz/1250 MHz jak GTX 460M, który jest ok. 10-25% szybszy.

  • marcin pisze:

   Bzdura. Wiedźmin 2 na Quadro 2000M działa płynnie na maksymalnych detalach, oczywiście z wyłączonym Uber-próbkowaniem. Dla wszystkich osób zaznajomionych z tym tytułem nie jest tajemnicą, że funkcja ta wyprawia cuda nawet na najmocniejszych komputerach. Wystarczy pominąć ten szczegół, a wydajność wzrasta zauważalnie. Co do różnic między Quadro 2000M, a GTX 460M – stuprocentowo się zgadzam. Kilkukrotnie zaznaczyłem jednak w tekście, że W520 nie jest laptopem do gier, a do zaawansowanej pracy. Nie oznacza to jednak, że na testowanej maszynie nie da się od czasu do czasu odpalić ulubionej gry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama