, Laptopy 14-15,8" Lenovo Testy

Lenovo ThinkPad W520 – test MobiManiaKa

Popularne produkty:

9 odpowiedzi na “Lenovo ThinkPad W520 – test MobiManiaKa”

 1. Kris pisze:

  Szkoda , że autorzy tak „lekko” rzucają hasłami typu „Stabilny” i „solidny” … proponuję zapoznać się z problemami tych maszyn zgłaszanymi przez użytkowników ( forum . notebookreview . com ) … losowe wyłączanie się laptopów, BSOD’y … throttling cpu – które na baterii działa max 800 – 1,8 GHz na rdzeń, itd ( forum.notebookreview.com/lenov…ost7991287) . Już od baaaardzo dawna widzę polskie recenzje – nie tylko na tym portalu – i wmawianie Polakom takich bzdur że głowa boli widzę że „business is business”.

 2. PS pisze:

  Ile klatek udało Ci się osiągnąć na tym Wiedźminie?

  • marcin pisze:

   Średnio 27-30, ale po raz kolejny powtórzę, że z wyłączonym uber-próbkowaniem oraz, że W520 nie jest stricte laptopem gamingowym!

 3. Jakub pisze:

  Panowie, a jak sprawa wygląda z GTA4? Będzie to miało ręce i nogi na pełnych detalach?

  • marcin pisze:

   Głowy za to nie dam, bo w GTA IV w ogóle nie grałem 🙂 Ale można zrobić ciche założenie, że skoro W520 Wieśka 2 pociągnie to i da radę z GTA IV!

 4. 3DK pisze:

  W takim razie zamiast pisać „bzdura” wypadało zaznaczyć w nawiasie przy tym tytule, że z wyłączonym uber-próbkowaniem, a nie pisać „na maksymalnych ustawieniach”, bo to może wprowadzać innych w błąd.

  Przez maksymalne ustawienia rozumiem wszystko włączone i na maks., a więc również ubersampling, SSAO, AA, etc.. Co do pozostałych tytułów oczywiście nie mam żadnych wątpliwości, że chodzą płynnie 😉

  • marcin pisze:

   No to mamy consensus 🙂 Faktycznie użyłem zbyt dużego skrótu myślowego, bo może nie każdy przy uruchamianiu Wiedźmina 2 z automatu wyłącza uber-próbkowanie… Dzięki! Pozdrowienia.

 5. 3DK pisze:

  Wiedźmin 2 na Quadro 2000M nie działa płynnie (>= 25 FPS) w rozdzielczości Full HD z detalami na maks. i włączonym Ubersamplingiem.

  Clevo P150HM z Intel Core i7-2920XM + 16 GB DDR3 + Radeon HD 6970M + Crucial M4 512 GB po wgraniu najnowszych driverów ATI i patchy do gry z ubersamplingiem nie daje rady. Próbę wciśnięcia Czytelnikom, że na blisko połowę wolniejszej karcie gra śmiga na ustawieniach maksymalnych bez zacinki uznaję za dalece niepoważną.

  A różnica między Quadro 2000M i GTX 460M jest też taka, że ta pierwsza ma znacznie niższe taktowanie. Odpowiednio dla rdzenia, shaderów i pamięci wynosi ono 550 MHz/1100 MHz/900 MHz zamiast 675 MHz/1350 MHz/1250 MHz jak GTX 460M, który jest ok. 10-25% szybszy.

  • marcin pisze:

   Bzdura. Wiedźmin 2 na Quadro 2000M działa płynnie na maksymalnych detalach, oczywiście z wyłączonym Uber-próbkowaniem. Dla wszystkich osób zaznajomionych z tym tytułem nie jest tajemnicą, że funkcja ta wyprawia cuda nawet na najmocniejszych komputerach. Wystarczy pominąć ten szczegół, a wydajność wzrasta zauważalnie. Co do różnic między Quadro 2000M, a GTX 460M – stuprocentowo się zgadzam. Kilkukrotnie zaznaczyłem jednak w tekście, że W520 nie jest laptopem do gier, a do zaawansowanej pracy. Nie oznacza to jednak, że na testowanej maszynie nie da się od czasu do czasu odpalić ulubionej gry.

Dodaj komentarz


reklama