, Acer HP Laptopy 14-15,8" Laptopy 15,8" + Netbooki Promocje Toshiba

Marketowe promocje pod lupą. Laptopy – maj 2009 (cz. 2)

Popularne produkty:

10 odpowiedzi na “Marketowe promocje pod lupą. Laptopy – maj 2009 (cz. 2)”

 1. Marketowe promocje pod lupą. Laptopy - maj 2009 (cz. 1) | MobiManiak.pl pisze:

  […] Część druga: Marketowe promocje pod lupą. Laptopy – maj 2009 (cz. 2) […]

 2. Blog - all about IT » Przegląd laptopów biznesowych pisze:

  […] Marketowe promocje pod lupą. Laptopy – maj 2009 (cz. 2) […]

 3. siergiej pisze:

  nie twierdze, że acer jest najlepszy i nikogo nie mam zamiaru przekonywać, że tak jest w większości przypadków o takiej ocenie decydują subiektywne odczucia.
  Ale, i to według mnie jest istotne –
  Jak można porównywac dwa komputery jeden z dyskiem ssd drugi z hdd, jeden z linux drugi z windows i co gorsza jeden 3 a drugi z 6 komorową baterią?
  Ja osobiście używam z windows i hdd, 6 komorową baterią i naprawdę poza 1 calem ekranu różnicy nie widzę jest to na pewno moje subiektywne odczucie. Skoro nawet obsługa grafiki intel GMA jest identyczna więc według mnie decydują: 1. przywiązanie do marki 2. subiektywne odczucia / wiara 3.cena.
  I pozostaje wierzyć, że mamy to co chcieliśy

 4. jan.blin pisze:

  Miałem przyjemność przetestować kilka netbooków i choć nie różnią się zasadniczo pod względem wydajności (to znaczy na żadnym nie ruszy Far Cry), nie powiedziałbym, że są takie same. Samsung NC10 znacznie lepiej radzi sobie z przeglądaniem WWW, obecnie testowana przeze mnie Toshiba również (jej recenzja pojawi się lada dzień, ale już teraz mogę powiedzieć, ze nie polecam). Składa się na to kilka czynników, w wypadku mojego AAO jest to przede wszystkim wolny dysk SSD oraz zainstalowany Linux, który gorzej radzi sobie z wyświetlaniem flashy, ale wersja z HDD także nieznacznie odstaje. Co do wielkości ekranu – 1 cal to może niewiele, ale przy dłuższej pracy robi wielką różnicę. W jednym z artykułów zamieściłem tabelkę z porównaniem wydajności netbooków, choć nie ma tam modelu o którym rozmawiamy warto się z nią zapoznać:

  www.mobimaniak.pl/7310/…e-one-751/

  AAO kładzie na głowę inne netbooki stosunkiem ceny do jakości. Wszystko jednak zależy od oczekiwań.

 5. siergiej pisze:

  Lepsze jest coś co jest bardziej wydajne posiada więcej funkcji itp.
  Wszystkie te komputerki wydajność mają prawie identyczną, różnią się od aao 1 calem ekranu i ewentualnie lepszym dostępem do dysku i ram’u (dla majsterkowiczów). Natomiast przy codziennym użytkowaniu ja nic na korzyść winda czy eee nie zauważam oprócz 1 cala ekranu. Długo się zastanawiałem, czy ten cal jest wart prawie 50 % ceny i według mnie nie (choć na pewno są tacy dla których tak).
  A jeśli naprawdę mają coś lepszego to co?
  Tylko nie piszcie większą klawiaturę o aao ma właściwą to jest netbook.

 6. jan.blin pisze:

  Od Aspire One lepsze jest S10, wyższe modele EEE czy MSI (moim zdaniem). Nie zmienia to jednak faktu, że uwzględniając cenę Acer jest niemal bezkonkurencyjny i w tym punkcie zgadzam się z tobą w 100%

 7. siergiej pisze:

  a które są lepsze od AOA bo według mnie acer ma wszystko co powinien i dodatkowo cena około 1000 Pln powoduje, że jest to najlepszy wybór.
  W innych przypadkach za dodatkowy cal ekranu trzeba zapłacić prawie 50 % więcej. Nie zyskując lepszej wydajności według mnie średnio się to opłaca.

 8. MBG pisze:

  Dziękuję za sprostowanie, oczywiście, doczytam 🙂

 9. jan.blin pisze:

  Za każdym razem podkreślam dośc poważne wady AAO. Zachęcam do sprawdzenia innych przeglądów oraz naszej recenzji. Tym razem „sugestia” bazuje tylko na cenach. Acer jest fajny, bo jest tani (przynajmniej 9″ Aspire One), nie zmienia to jednak faktu, że inne netbooki są od niego lepsze.
  Jeśli wyszło tak, jakbym promował tego netbooka, to zupełnie przypadkiem, ale mam nadzieję, że nie wszyscy tak to odebrali.

 10. MBG pisze:

  Mam pytanie. Dlaczego w teście NOTEbooków (laptopów) zostały umieszczone NETbooki? Czyżby w celu zniechęcenia do nich potencjalnych klientów, a może tylko do pokazania, że netbooki nie są w stanie konkurować z nimi mocą obliczeniową? I dlaczego nagle jedynym słusznym (opłacalnym) wyborem NETbooka wśród wymienioinych „laptopów” promocyjnych jest Acer Aspire One, którego posiada jeden z autorów bloga? Wiem, że trudno pisać obiektywnie, ale nie jest to pierwszy post, w którym wybór Acera Aspire One jest tym „najlepszym”. A w moim odczuciu, netbook ten wygląda, ale do pracy się nie nadaje. Czyż ostateczny wybór i tak nie należy do konsumenta?;) Sugestie nt. Acera są już co raz bardziej widoczne.

Dodaj komentarz


reklama