, Systemy operacyjne TOP-10

Instant on – przegląd systemów ekspresowych

Popularne produkty:

4 odpowiedzi na “Instant on – przegląd systemów ekspresowych”

 1. Ubuntownik pisze:

  Po pierwsze – dobrze skonfigurowany windows XP praktycznie się nie wysypuje. Więc to jest bezpodstawna propaganda.
  Windows to dobry system o ile kręci Cię sprawdzony interfejs z lat 90-tych i nie masz problemu z wydatkiem na OS + antyvir + firewall.
  Tak więc nie demonizujmy Windy. W ruchu open source chodzi o wolność wyboru a nie o dyktat linuksa 😉
  Po drugie – uważam, że systemy „instatnt on” mają przed sobą świetlaną przyszłość o ile ich twórcy zrozumieją power tkwiący w linuksie a który można w skrócie streścić w zdaniu: mam takiego OSa jakiego chce.
  xPUD chyba pójdzie w tym kierunku. To ja jako user powinienem decydować jakie aplikacje wejdą w skład mojego mini dystro. Ja akurat potrzebuję OS odpalający się w 10 sekund z:
  – browserem www
  – playerem audio i video
  – obsługą tunera TV
  – obsługą Kadu
  Kropka.
  Do innych zastosowań mogę poczekać na rozruch pełnego Ubuntu. Jeśli powstanie OS instant on o takich cechach to go biorę 🙂

 2. Mateusz pisze:

  xp to przeżytek, który wysypuje się często i nic tego nie zmieni już. nie korzystam z windowsa już od dłuższego czasu, po przygodach z tym systemem ma go dość. Jednak XP i tak w moich oczach jest najbardziej udanym Windowsem. Obecnie siedzę na mandrivie. Różnica jest wielka gdy korzystasz z netbooka w pubie i masz szybko sprawdzić pocztę czy maila napisać. A zanim Windows załaduje się do stanu pełnej używalności trochę mija i jest to znacznie więcej niż twoje 30s. I nie jest to bynajmniej moja proteza systemu, bo nie ja napisałem te systemy i nie je sprzedaje lub udostępniam za darmo.
  Co do wieku to nie skomentuje. A pierwszego kompa miałem z 386, a quadów jak nie miałem to dalej nie mam.
  I najważniejsze, jak nie widzisz potrzeby korzystania z takich systemów, to z nich nie korzystaj. Nikt nie nakłada na Ciebie takiego obowiązku. Wolną wolę ma każdy.

 3. misz pisze:

  „gdy wysypie się główny OS (co w wypadku Windowsa zdarza się całkiem często)” – no chyba autorowi się często wysypuje. XP na moim netbooku pracuje od urodzenia bez żadnych wysypów. O system trzeba dbać, czyścić i uważać co się z nim robi. Tak jak z autem. Jak nie dbasz to się nie dziw, że się wysypuje.

  „Najważniejsze jednak jest ograniczenie do minimum nerwów związanych z trwającym wieki uruchamianiem Windowsa.” – bredzisz człowieku. Albo masz 15 lat i w swoim krótkim życiu nigdy nie miałeś kompa z procesorem innym niż quadcore. Poza tym gdzie Ci się tak śpieszy? 30 sekund czy .. 10 sekund? co to ma za znaczenie? Wolę mieć cały system w 30-40 sekund niż tę twoją protezę systemu w 10 sekund. Do błyskawicznej komunikacji mobilnej mam telefon.

 4. jeerry pisze:

  Dell Latitude-ON na razie dostępny jest tylko w trybie Reader (read olnly poczta i to bez załączników). Moduł sprzętowy z osobnym procesorem, pamięcią i dostępem do internetu miał być dostępny wkrótce (informacja z sierpnia 2008), potem w październiku 2008, teraz mówią o wrześniu 2009. To jakiś żart jest 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama