, Pozostali Testy

Dignity Portable Scanner – test ręcznego skanera


Popularne produkty:

5 odpowiedzi na “Dignity Portable Scanner – test ręcznego skanera”

 1. paweł pisze:

  Brakuje wielu waznych informacji.Ile wazy przykladowy plik po zeskanowaniu.Co trzeba nacisnac by rozpoczac skanowanie,zakończyć czasem przyciski wrecz uniemozliwiaja uzywanie urzadzeń. 200 skanów to b mało,czesto ksiązka ma wiecej stron … Jesli skanowanie kartki trwa kilka sekund +12 oczekiwania , + czas ponownego rozpoczęcia to ciekawe ile trwa skanowanie takiej przykładowej ksiązki,może się okazać ze zdjęcia trwały by kilkakrotnie szybciej i urżądzenie ma mały sens.

 2. User pisze:

  Co do braku OCRa – świetnie daje radę darmowy program FreeOCR (oparty o napisany niegdyś przez Hewlett Packard silnik o nazwie „tesseract”), działający pod wszystkimi systemami operacyjnymi. Dla systemu Windows najprościej pobrać program ze strony www.FreeOCR.net, na której należy kliknąć na link FreeOCR (prowadzi do strong www.paperfile.net). Strona freeocr.net będzie gdzieś na 3 miejscu na liście wyników Googla dla frazy „free ocr”. Po uruchomieniu programu trzeba ustawić język polski („pol”) i to w sumie wszystko. Zapisałem zamieszczony w teście skan tekstu i program rozpoznał wszystko bezbłędnie. Pojawiły się tylko krzaki tam, gdzie tekst był ucięty i w miejscu grafiki. Obrazek z wynikiem testu: s1.postimage.org/c6nsm…r_test.png

  Brak sterowników pod Linuksa też nie jest tu problemem, skoro mamy kartę SD. Mnie nawet wygodniej jest wyjąć kartę i włożyć do czytnika w laptopie, niż „orać” po gniazdu USB.

 3. Szymon Marcjanek pisze:

  Faktycznie w tekście zabrakło przykładowych skanów – dodałem już trzy sample w sekcji tuż przed podsumowaniem. Znajdziesz tam materiał skanowany w najwyższej rozdzielczości, w kolorze i mono. Pierwszy skan pokazuje również możliwe zniekształcenia, jeżeli nierówno prowadzimy sprzęt po skanowanej powierzchni. Pozdrawiam

 4. biscuit pisze:

  Miałem wątpliwości, czy taki gadżet rzeczywiście pozwala zeskanować notatki w zadowalającej jakości. Recenzja prawie rozwiała moje wątpliwości i chyba jednak zakupię to cudo.Proszę jeszcze jedynie o przykładowy skan notatek oraz fotografii, oczywiście o ile to jeszcze możliwe.

Dodaj komentarz


reklama