, ASUS Netbooki

Asus Eee PC 1201PN do kupienia w salonach Vobis!

Popularne produkty:

18 odpowiedzi na “Asus Eee PC 1201PN do kupienia w salonach Vobis!”

 1. Łowcy promocji - Vobis, lipiec/sierpień 2010 | MobiManiak.pl pisze:

  […] wszystkim dobrze znane komputery, jak również nowoczesne, multimedialne urządzenia i najnowsze netbooki, o których przez ostatnich kilka miesięcy było naprawdę głośno. Wakacyjny katalog jest […]

 2. Asus Eee PC 1201PN przetestowany | MobiManiak.pl pisze:

  […] niedawno hucznie ogłaszaliśmy, że najnowszy Asus Eee PC 1201PN jest już do kupienia w salonach Vobis. Czy jednak sam komputer […]

 3. Mateusz Mila pisze:

  Problemem nie jest procesor lecz grafika. nVidia nie radzi sobie z dostosowaniem nowego układu do procesora Intel Atom. Choć jednordzeniowy Atom 1,66 GHz w połączeniu z 512 MB kartą graficzną… strzał w kolano Asusa.

  Sytuacja nieco się komplikuje. Asus Eee PC 1215N będzie miał procesor Atom D525, choć niewykluczone, że pojawi się też wersja z Atomem N550. Grudzień też nie jest ostateczną datą premiery. Pojawiła się informacja, że komputer ten może trafić do sprzedaży już w lipcu.

 4. ese89 pisze:

  więc po co taki procesor, jeśli nie można wykorzystać w pełni jego funkcji.. pozostaje czekać na 1215N aż do grudnia

 5. Mateusz Mila pisze:

  Asus Eee PC 1201PN dostępny w Vobis nie posiada technologii nVidia Optimus.

 6. Mateusz Mila pisze:

  Istnieje coś takiego jak technologia ASUS GraphiX Boost, która służy do „ręcznego” przełączania układów graficznych. Niestety producent nie wspomniał o czymś takim, więc możemy się jedynie domyślać, że podobnie jak Optimusa, tego też nie będzie.

  Tym sposobem jesteśmy zmuszeni do ciągłego korzystania z maksymalnej wydajności GPU, a co za tym idzie… możemy zapomnieć o 5 godzinach pracy na baterii.

 7. ese89 pisze:

  a czy nie da się ręcznie wyłączyć karty IONa 2 i pracować na tym zintegrowanym? czy panel sterowania w ogóle nie wykrywa tego drugiego? sprawdzał to ktoś?

 8. macblach pisze:

  Jeszcze raz dzięki, chyba rzucę monetą 😉

 9. Mateusz Mila pisze:

  Niedawno testowaliśmy Acera, który miał dokładnie tę samą specyfikację co Twój MSI i sprawował się całkiem przyzwoicie – niestety photoshopa nie zdążyliśmy uruchomić….

  Asus Eee PC 1201PN dostępny do kupienia nie posiada technologii Optimus, więc komputer korzysta tylko z układu ION 2.

 10. macblach pisze:

  3DMarki znam, ale nie wiem, czy dla photoshopa one są aż tak znaczące. U200 wersja z SU4100, według benchmarkow U200 procesorów bije 1201pn x3, ale jak sam zaznaczyłeś rzeczywistość to co innego. Zastanawiam się, czy 1201pn dla np. photoshopa sięgnie po ion2 czy będzie się męczył GMA 3150?

  Najchętniej odpaliłbym shopa na obu i porównał, ale nie mam takich możliwości niestety.

  Dzięki za info

 11. Mateusz Mila pisze:

  Asus 1201PN będzie wydajniejszy od MSI Wind U200, lecz nadal wątpię, czy komputer ten poradzi sobie z Photoshopem.

  Testy przeprowadzone benchmarkiem 3DMark 06 pokazały, że Asus uzyskał około 1950 pkt, natomiast MSI nieco ponad 550 pkt. W 3DMark 05 – Asus – 3100 pkt, MSI – 2900 pkt, 3DMark 03 – Asus – 6600 pkt, MSI – 1400 pkt.

  Punkty to jedno, rzeczywistość, to zupełnie co innego. Możesz zdecydować się na MSI, ale tylko wersję z dwurdzeniowym procesorem. Asus nie jest taki zły, ale jednordzeniowy procesor na zbyt wiele Ci nie pozwoli.

 12. macblach pisze:

  No to może ktoś mi powie co wybrać? 1201pn czy msi wind u200. Cena podobna, bateria też, jedyna różnica to msi silniejszy proc, asus ion2 (mocniejszy od 4500MHD)

  Nie zamierzam grać, ale zależy mi na płynnym photoshopie.

  Jakieś opinie?

 13. Mateusz Mila pisze:

  Nie zapominaj, że w tym netbooku jest też nowy układ graficzny ION 2.

 14. Olek pisze:

  Dwa tys. zł za netbooka z Atomem to moim zdaniem duża przesada.

 15. Mateusz Mila pisze:

  Nieoficjalnie mówi się, że wersja z Optimusem będzie dopiero w grudniu, ale jutro sprawdzę, czy model dostępny w Vobisie posiada technologię nVidia Optimus.

 16. ese89 pisze:

  UWAGA ! Ten ASUS wcale nie posiada technologii OPTIMUS ! Przy zastosowaniu procesora N450 jest to nierealne. Każdy kto obserwuje produkty wypuszczane przez Asusa, powinien to wiedzieć, i jest to największa wada tego modelu. 1215N będzie miał Optimusa, ale to dopiero w grudniu zapewne na święta.

 17. Mateusz Mila pisze:

  Mamy jedynie to, co zostało do tej pory opublikowane. Test wydajności modelu 1201N jest w recenzji, natomiast 1201PN pojawi się jak dostaniemy go do testów.

 18. Santaclaus pisze:

  Macie gdzieś pod ręką nowsze benchmarki 1201n i 1201pn ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama