niedziela, 22 kwietnia 2018, Szymon Marcjanek

Jak szybko i za darmo przenieść Windows 10 na inny dysk (poradnik)

Screen16
fot. techManiaK.pl

0 odpowiedzi na “Screen16”

 1. Maciej pisze:

  Witam. A ja mam pytanie: czy w przypadku braku konieczności przenoszenia danych tylko instalacji windowsa 10 od zera muszę wykonywać te wszystkie czynności? Czy wystarczy reset systemu i wybór nowego dysku podpiętego pod usb?

 2. simonsen pisze:

  U mnie poszło wszystko sprawnie i bez problemów – przeniosłem wszystko na nowy dysk SSD, komputer zyskał nowe życie. Dziękuję za bardzo dobry i pomocny artykuł.

 3. wojcup pisze:

  Dzięki serdeczne. Przeniosłem system, odpiąłem właśnie dysk źródłowy i wszystko śmiga. Powodzenia

 4. Vbh pisze:

  wystarczy Linux z live cd i fdisk z dd. Poleceniem dd if=/dev/sda of=/dev/sdb

 5. Mar pisze:

  Ktoś wspomniał, że w laptopie nie da się zamontować drugiego dysku, ale przecież to nie prawda. Zamiast dvd bądź CD rom, wpinamy nowy dysk SSD 2.5′ i gra.

 6. Miley pisze:

  Hej, mi kumpel polecił program do klonowania dysków HD clone, po opisie znalezionym na www.vebo.pl/hdclone-portable wydaje mi się on jednak skomplikowany, nie wiem czy to pozory czy faktycznie jest to narzędzie dla informatyków?

 7. Shimi pisze:

  A co jeżeli program podany w artykule nie jest już darmowy i trzeba zapłacić żeby zrobi C migracje systemu?

 8. odonis pisze:

  Fajny artykuł. Zrobiłem wszystko jak trzeba, mam SSD ze sklonowanymi plikami, ustawiłem z niego bootowanie, ale….. nie działa. Gdzie błąd?

 9. Adramel pisze:

  Autorze, ale przecież to miało być o przenoszeniu w latopie. Laptop ma przeważnie jedno złącze SATA dla dysku, wiec nie da się podłączyć dwóch dysków na raz.
  Poradnik jest o migracji dla komputera a nie laptopa.

 10. Leo pisze:

  Nie działa. Boot manager nie widzi nowego dysku. Też mam kiano 13.3 więc robiłem wszystko dokładnie z opisem.

 11. marcink121 pisze:

  Poradnik fajny ale co z tego jak po podłączeniu drugiego dysku SSD nie startuje w ogóle system.

 12. Adam pisze:

  Moje pytanie. Czy jak już dokonam migracji Windy na SSD a dysk emmc 32gb jest na stałe zamocowany, to czy już nigdy nie będzie mi się uruchamiać ten emmc jako główny dysk? Chciałbym aby móc tylko korzystać z SSD a ten 32 GB był kompletnie nie używany. Da się tak?

 13. Krzysztof pisze:

  Fajnie, ale mam może trochę dziwne pytanie bo potrzebuję tymczasowo przenieść Windows 10 z dysku SSD na HDD i jest problem bo niby przenoszenie jest wykonane, ale po ponownym uruchomieniu niestety wyskakuje błąd 0x000000e brak pliku \WINDOWS\system32\winload.exe
  Plik jest na dysku, automatyczna naprawa nie pomaga.

  Jakieś pomysły?

  • Krzysztof pisze:

   Robiłem kopię poszczególnych partycji, a gdy zrobiłem kopię systemu poszło bez problemu.

 14. Carolije pisze:

  A jak przenieść system z dysku HDD o pojemności 1TB na dysk SSD o pojemności 500 GB?? Wyskakuje mi błąd o niewystarczającej ilości miejsca

  • Krzysztof pisze:

   Musisz zmniejszyć partycje tak by była mniejsza nisz dysk docelowy i kopiować samą partycję. do tego warto pousuwać śmieci, zgrać jak najwięcej danych z dysku i zrobić jego defragmentację by można było jak najmocniej zmniejszyć partycję.

 15. nwm pisze:

  Co jeśli „stary” dysk z systemem korzysta z MBR? nie mogę go zmienić, bo bym musiał go najpierw sformatować, a wtedy bym stracił system. czy w takim razie muszę przekonwertować nowy dysk na MBR? Chodzi mi o to, czy większym priorytetem jest zgodność tablic obu dysków, czy to, aby nowy dysk korzystał z nowej, lepszej tablicy? Z góry dziękuję za odpowiedź

 16. Marek pisze:

  A jak zrobić przeniesienie systemu z dysku małego dysku M2 na nowy większy dysk M2 NVMe mając oczywiście tylko 1 takie gniazdo w laptopie? A o kieszeniach obsługujących dyski m2 nvme można zapomnieć.

  • Szymon Marcjanek pisze:

   Jedyna opcja to przeniesienie systemu na dysk zewnętrzny, po czym odtworzenie go na nowym nośniku – o ile da się to zrobić, bo przyznam, że nie próbowałem. 🙂

   • Marek pisze:

    Sklonowanie systemu z dysku m2 w laptopie na dysk zewnętrzny po usb kończy się niebieskim ekranem z błędem „inaccessible boot device”.

    • heh pisze:

     USB nie jest ustawione na bootowanie dlatego ten błąd.Mussisz ustawic w biosie secure boot i włączyć UEFI and Legancy OS.

   • heh pisze:

    Przecież łatwo przenieść m2 na m2 dodając adapter można podpiąć pod sata lll jeśli ma się dodatkowe wejście ,a jak nie to kupuje się adapter do adaptera pod usb.Kilka adapterów. Przecież to są pamięci półprzewodnikowe i będą działać na USB jeśli ma się adaptery. Nie wiem jak będzie nvme PCIE ale można zrobić to u kogoś kto ma takie wejście lub znaleźć adapter na dwa wejścia.Uważam ,że można to zrobić na USB lub SATA ,bo wszystkie te pamięci mają wsteczną kompatybilność czyli ta PCIE nmve zadziała na SATA ale również na usb z adapterem zasilającym.

 17. staszek pisze:

  Podczas instalacji programu należy wskazać folder dla kopi zapasowych, przy czym z automatu jest to dysk D. Jeśli chcę sklonować system na dysk D (nowy) to do kopii zapasowych powinienem używać dysku C czy D?

  • bartolinio pisze:

   To bez znaczenia, przy klonowaniu nie jest to używane, klonowanie odbywa się bezpośrednio z dysku na dysk

 18. bartolinio pisze:

  A jak zrobić przeniesienie systemu z dysku M2 na nowy M2 mając oczywiście tylko 1 takie gniazdo? 🙂

  • Szymon Marcjanek pisze:

   Trudna sztuka. 🙂
   Być może w grę wchodzi tymczasowe przeniesienie systemu na dysk zewnętrzny – oczywiście przy założeniu, że komputer jest w stanie ruszyć z USB. Przyjrzę się temu na dniach. 🙂

Dodaj komentarz


reklama